WLODZIMIERZ NOWOTNIAK

22 marca na sesji rady miasta i gminy Łosice poruszono temat odwołania ze stanowiska wiceburmistrza Włodzimierza Nowotniaka.

Wieslaw Gaska

Zagospodarowanie i urządzenie placu rekreacyjno- wypoczynkowego w Borowiu oraz budowa placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Słupie Pierwszym. To dwie inwestycje, które realizowane będą przez samorząd gminy przy finansowym wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

KAPLICZKA LIWKI

W Liwkach koło Huszlewa zostanie wyremontowana pochodząca z drugiej połowy XIX wieku zabytkowa przydrożna kapliczka z figurką św. Jana Nepomucena.

ALBERT BARAN

Około pięćdziesięciu tysięcy złotych kosztowało samorząd Garwolina usuwanie śniegu i śliskości z miejskich traktów komunikacyjnych. Tylko do ręcznego posypywania chodników, alejek itp. zużyto 105 ton piachu, ponad 3 tony soli i 100 kg chlorku na zwalczanie naboi lodowych. Do tego trzeba będzie doliczyć jeszcze pozimowe łatanie dziur w dywanikch asfaltowych.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Z roku na rok zwiększa się zakres pomocy żywnościowej dla najuboższych. Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki i dyrektor generalny krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Witold Strobel poinformowali na konferencji prasowej o realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogramu 2017.

seniorzy

Kolejne spotkanie Siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się we wtorek, 20 marca. Tym razem z wykładem „Komunikacja interpersonalna” wystąpił dr inż. Jerzy Obolewicz wykładowca Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną i ćwiczenia. Przy okazji wykładu tuż przed pierwszym dniem wiosny, a więc dniem wagarowicza, spytaliśmy siemiatyckich studentów, czy przed laty także chodzono na wagary? Z seniorami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Grzegorz Orzelowski

Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Grzegorz Orzełowski w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o kondycji finansowej swojej firmy i planach na najbliższy czas. W pierwszym dniu wiosny Marcin Jabłkowski pytał swojego gościa o sportowy pomysł na Siedlce.

JOZEFINKI

Nieprzerwanie od 28 lat społeczność szkolna garwolińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczyście obchodzi imieniny swojego patrona, zwane „Józefinkami”. Dzień ten jest świętem szkoły, które w tym roku miało szczególny wymiar, bo nawiązywało do 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i takiej samej rocznicy szkoły.

SESJA

O udziale ludowców w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz udziale w wojnie polsko- bolszewickiej 1920 roku dyskutowano w trakcie sesji popularno- naukowej zorganizowanej w Garwolinie. Wpisuje się ona w kalendarz wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.