• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

ks. Marcin Chrusciel

29 czerwca w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbędą się uroczystości związane z 15-leciem poświęcenia kościoła parafialnego oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej księdzu prałatowi Markowi Maszkiewiczowi, wielkiemu dobrodziejowi parafii, który wspierał finansowo i duchowo budowę nowej świątyni.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła rządowych deklaracji budowy autostrady A2 do Białej Podlaskiej, realizacji programu MieszkaniePlus, a także przerwanego koncertu Agnieszki Chylińskiej w czasie Dni Miasta.

Waldemar Sabak

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie obchodzić będzie w przyszłym roku jubileusz 100- lecia istnienia, ale już za kilka dni otrzyma od samorządu gminy w prezencie nowy samochód ratowniczo- gaśniczy marki Mercedes wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu pojazdu, to niewiele ponad 900 tys. zł, i było to możliwe dzięki między innymi finansowemu wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

kradzieze

W ciągu niespełna trzech miesięcy budowy drogi ekspresowej S17, na jej 20-kilometrowym odcinku w powiecie garwolińskim dokonano 7 kradzieży w różnych miejscach. Łupem złodziei padło między innymi ponad 1600 litrów oleju napędowego, 2 tony stali, narzędzia , akumulatory. Straty, to około 60 tys. złotych.

przedszkolaki

Koniec roku szkolnego to czas, gdy dzieci żegnają swoje klasy, szkoły, przedszkola, by od września rozpocząć naukę w nowych placówkach.

Marianna Dziubak

Zmarła pani Marianna Dziubak z Woli Żelechowskiej, najstarsza mieszkanka gminy Żelechów i jedna z dwóch najstarszych w powiecie garwolińskim. W październiku obchodziłaby 107. urodziny. Była wyjątkowo skromną i pogodną osobą.

strazacy

Strażacy z miejscowości Popławy-Rogale od pół wieku służą mieszkańcom. W minioną niedzielę 25 czerwca odbyły się uroczystości związane z jubileuszem połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego sztandaru.

burmistrz Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek zapowiadał podczas otwarcia letniej pływalni, że teraz czas na budowę bulwaru nad Krzną. Projekt i kosztorys już są. Trwa proces wywłaszczania terenu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, bulwar mógłby powstać już w przyszłym roku.

Marek Chcialowski

Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, które ogłoszone zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną pokazują, że uczniowie gimnazjów prowadzonych przez powiat garwoliński dużo lepiej rozwiązali zadania niż średnia powiatowa, wojewódzka, a nawet krajowa. Z niektórych przedmiotów różnice sięgają nawet kilkunastu punktów procentowych.