600 - lecie Trzebieszowa

W niedzielę 1 lipca, Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym w Trzebieszowie rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości związane z 600-leciem Trzebieszowa. Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

SANKTUARIUM KODEŃ

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu jest najdalej wysuniętym na wschód polskim Sanktuarium Maryjnym. W bazylice mniejszej znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej. Wokół kościoła św. Anny i Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej rozciąga się teren wprost stworzony do kontemplacji, modlitwy i odpoczynku – Ogród Zielny Matki Bożej, Kalwaria, kościół Ducha Świetego i Zamek Sapiehów.

SENIORZY W BORKACH

Gmina Borki pozyskała środki na dwa kluby seniorów z dwóch różnych programów. Nowe miejsca aktywności powstaną w Borkach i Osownie.

Marta Sosnowska

Wicestarosta sokołowska Marta Sosnowska nie chciała oficjalnie potwierdzić swojego startu w wyborach samorządowych na Prezydenta Miasta Siedlce. Była wiceprezydent tego miasta jest wymieniana jako kandydat Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego.

Sebastian Kieliszek

W gminie Żelechów na wielu frontach realizowane są zadania związane z poprawą infrastruktury komunalnej, sportowej czy kulturalnej. Modernizowane są też trakty komunikacyjne w mieście i gminie. Większość zadań realizowanych jest z unijnym dofinansowaniem.

burmistrz Dariusz Szustek i mieszkancy

Mieszkańcy Łukowa mogą już korzystać z kąpieliska nad zalewem Zimna Woda. Oficjalne otwarcie odbyło się 1 lipca. Chętnych do tego, aby zobaczyć jak już zmienił się zalew, nie brakowało. Wiele osób przybyło też na koncert Zenona Martyniuka i zespołu Akcent.

powitanie

Ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek objął urząd proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Zastąpił księdza prałata Tadeusza Dzięgę, który przeszedł na emeryturę. Podczas Mszy Świętej, w niedzielę 1 lipca, nowy proboszcz odebrał klucze do świątyni i Tabernakulum. Podczas Mszy Świętej nowego proboszcza witali również parafianie, przedstawiciele Rady Parafialnej oraz władze gminy i miasta:

ksiadz proboszcz Andrzej Kieliszek

Ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek objął urząd proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Zastąpił księdza prałata Tadeusza Dzięgę, który przeszedł na emeryturę. Podczas Mszy Świętej, w niedzielę 1 lipca, nowy proboszcz odebrał klucze do świątyni i Tabernakulum. Nowy proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego podczas homilii dziękował parafianom za przyjecie. Prosił ich również o wyrozumiałość, wsparcie i modlitwę:

dziekan ksiadz Tadeusz Lament

Ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek objął urząd proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Zastąpił księdza prałata Tadeusza Dzięgę, który przeszedł na emeryturę. Podczas Mszy Świętej, w niedzielę 1 lipca, nowy proboszcz odebrał klucze do świątyni i Tabernakulum. Dekret Biskupa Kazimierza Gurdy odczytał przed parafianami dziekan dekanatu adamowskiego ksiądz Tadeusz Lament: