JUBILACI

Pary małżeńskie z gminy Trojanów, które w tym roku świętują wyjątkowy jubileusz złotych godów, uhonorowane zostały prezydenckimi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Władze samorządowe zaprosiły na tę specjalną uroczystość z tym związaną 12 par.

Mariusz Osiak

Na biurko wójta Mariusza Osiaka, wójta gminy Łuków, dotarło pismo z Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie „Czerwonego Pomnika” znajdującego się w Rezerwacie Jata. Instytut zgodził się na to, aby pomnik nie został usunięty. Trzeba będzie tylko zmienić widniejący na nim napis.

Marta Sosnowska

Wicestarosta powiatu sokołowskiego Marta Sosnowska w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o swojej politycznej przyszłości. Od jakiegoś czasu jej osoba jest kojarzona z różnymi formacjami – politycznymi i społecznymi – w kontekście walki o fotel Prezydenta Siedlec.

Jerzy Jaron

W ciągu najbliższej dekady gmina Miastków Kościelny powinna być skanalizowana. Żeby tak się stało, władze samorządowe narzuciły dosyć szybkie tempo rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowy kolejnych odcinków sieci kanalizacyjnej w gminie. Na najbliższe cztery lata zaplanowano wydatkować na ten cel ponad 12 mln zł.

WODYNIE

W kalendarzu mamy wiosnę, ta pora roku w samorządach oznacza wzmożone prace. Wiosną ruszają zwykle nowe inwestycje. W Gminie Wodynie, dzięki dobrym warunkom atmosferycznym, udało się kilka dni temu zmodernizować tereny rekreacyjne w miejscowości Oleśnica.

CHODZKO

Sytuacja rolników, których gospodarstwa zostały dotknięte wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, jest dramatyczna. Ks. kan. Stanisław Chodźko, Diecezjalny Duszpasterz Rolników diecezji siedleckiej, w wywiadzie na antenie Radia Podlasie, zapowiedział powstanie Komitetu Protestacyjnego Rolników oraz "Księgi Cierpień i Krzywd Rolników". Pismo dotyczące tych pomysłów otrzymali dziekani dekanatów, ne terenie których ujawniono obecność wirusa ASF.

audycja rolnicza

Audycja rolnicza z dnia 30 marca.

Dolha

Dwa zabytkowe obrazy Michała Archanioła i Chrystusa spoczywającego w grobie wróciły do kościoła parafialnego w Dołdze. Zostały one odnalezione na strychu plebani. Były zniszczone. Po odnowieniu wróciły do świątyni. W Niedzielę Palmową poświęcił je proboszcz parafii Dołha ks. Leszek Przybyłowicz.

ks Andrzej Duklewski

Do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szóstce wrócił odrestaurowany zabytkowy obraz. O historii tego zabytkowego, unickiego obrazu mówi proboszcz parafii Szóstka ks. kanonik Andrzej Duklewski.