zeglowanie

Trzech mieszkańców gminy Borki w powiecie radzyńskim remontuje jacht, by nieodpłatnie udostępnić go w obrębie całej społeczności i nauczyć żeglowania. Urząd Gminy Borki zorganizuje środki na to, by mieszkańcy za darmo mogli wziąć udział w wyjeździe szkoleniowo- rekreacyjnym.

RECYTACJE

7 lipca w Księgarni Pod Kasztanem w Siemiatyczach dzieci i młodzież poznawały i rozkładały książki "Grzbietami do dołu" w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a potem sami rozciągnęli się do dołu grzbietami.

JUBILEUSZ

Szacownego wieku doczekała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczyskach w gminie Miastków Kościelny. W tym roku obchodzi bowiem 90-lecie nieprzerwanej działalności. Z okazji jubileuszu, 8 lipca zorganizowano uroczystości, podczas których zasłużeni strażacy odznaczeni zostali medalami za wzorową służbę, były podziękowania i życzenia.

Dni Drelowa

Wiele osób, mieszkańców ziemi międzyrzeckiej przybyło w niedzielę 8 lipca na Dni Drelowa połączone z promocją książki „Monografia Gminy Drelów”. Jest to publikacja popularnonaukowa utrwalająca całą dotychczasową wiedzę na temat gminy.

JERZY JARON

I Gwiaździsty Zlot Rowerowy i 13. Gminne Zawody Strażackie, to dwie imprezy zorganizowane w Miastkowie Kościelnym. Oprócz rywalizacji strażackich zastępów i sprawdzenia umiejętności jazdy rowerem, była okazja do integracji środowiska lokalnego. Rywalizacja przebiegała w bardzo sportowej atmosferze. Zawody były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz podniesienia sprawności bojowej strażaków z Gminy Miastków Kościelny. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Jerzego Jaronia.

Jerzy Rebek o Palacu Potockich

Burmistrz Radzynia Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie komentował przegraną w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w sprawie pieniędzy na rewitalizację Pałacu Potockich. Jak powiedział, przed władzami miasta są dobre perspektywy na przyszłość zabytku.

Jerzy Rebek o pensji

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane ze swoim wynagrodzeniem. Jak powiedział, w utrzymaniu jego poziomu, mimo nakazanej przez Sejm obniżki nie ma nic niezgodnego z prawem.

MAREK CHCIALOWSKI

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Piłsudskiego i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie oraz żelechowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zdawalność tegorocznych matur jest wyższa niż w kraju i na Mazowszu. W pozostałych czterech placówkach wskaźniki te są nieznacznie niższe i porównywalne do ubiegłorocznych.

WALDEMAR SABAK

W gminie Górzno nie ma inwestycyjnych wakacji. Dobiega końca budowa nowego przedszkola wraz ze żłobkiem, które rozpocznie funkcjonowanie 1 września tego roku. Rozwiązany został też problem z powołaniem dyrektora przedszkola. W placówkach oświatowych prowadzone są natomiast bieżące remonty.