• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Marcin Kolodziejczyk

Tylko w trzech miejscowościach gminy Garwolin realizowane są inwestycje wodno- ściekowe wartości ponad 25 mln zł. Oprócz tego w budżecie zaplanowano wiele innych zadań związanych z poprawą infrastruktury sportowej, drogowej, kulturalnej i innych.

Mistrzostwa powiatu w szachach

Pierwsze Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich pod patronatem Starosty Bialskiego i Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski odbyły się 15 kwietnia w Międzyrzecu.

Mieszkancy protestuja

Ostatnio informowaliśmy o proteście mieszkańców ul. Wyszkowskiej w Łochowie, którzy sprzeciwiają się budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK- 62 w Łochowie. Teraz wracamy do Łochowa, by przypomnieć sprawę protestu mieszkańców tak zwanego „starego Łochowa” i okolicznych wsi, którzy sprzeciwiają się budowie obwodnicy, mającej przebiegać tuż przed ich domami.

KRZEWICA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewicy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco. Samochód kosztował 780 tysięcy zł.

Karol Tchorzewski

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Karol Tchórzewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gospodarz audycji O Tym Się Mówi dopytywał o kandydata na Prezydenta Siedlec w zbliżających się wyborach samorządowych.

Waldemar Sabak

To będzie rekordowy rok, jeżeli chodzi o wydatkowanie funduszy na realizację inwestycji w gminie Górzno. W budżecie zapisano na ten cel kilkanaście milionów złotych, a obecnie prowadzone są równolegle na różnych etapach trzy duże zadania inwestycyjne. Ale to nie wszystko...

ROLNICY

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył w rozmowach przedstawicieli rolników z przewodniczącym Komitetu Rolniczych Organizacji Zawodowych (COPA) Joachimem Rukwiedem. Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił, że prowadzimy wiele rozmów w ramach rady ministrów ds. rolnictwa Unii Europejskiej oraz Trójkąta Weimarskiego.

Lucjan Kotwica

Rozstrzygnięto przetarg na budowę warsztatów kształcenia zawodowego w Radzyniu Podlaskim. Decyzję poprzedziło unieważnienie dwóch przetargów przez zbyt drogie oferty. Konieczne było też podniesienie kwoty o prawie 2 miliony złotych. Jak poinformował starosta radzyński, Lucjan Kotwica, wygrała firma z powiatu łęczyńskiego, oferując pracę za kwotę ponad 7 milionów złotych. Teraz firma ma czas na uzupełnienie dokumentacji. Jeśli ten etap przebiegnie poprawnie, 20 kwietnia starostwo podpisze umowę i ruszą prace

bieg katynski

Uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół z Siemiatycz i okolic z Czartajewa, Milejczyc, Mielnika i wielu innych placówek oświatowych wzięli udział w 3. Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu. Organizowane od trzech lat wydarzenie w tym roku z uwagi na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przybrało biało – czerwone barwy. Bieg odbył się 12 kwietnia, a z jego uczestnikami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.