• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Janusz Szewczak

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła niedawnego otwarcia w Białej Podlaskiej centrali Inspekcji Transportu Drogowego, a także, między innymi, reparacji wojennych ze strony Niemiec.

Kolumbijczycy w Gorznie

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Kolumbii, z I sekretarzem ambasady tego kraju w Polsce, gościła 20 września w Górznie. Celem wizyty było pokazanie młodym ludziom z obszarów Kolumbii dotkniętych konfliktem zbrojnym alternatywnego stylu życia. W Górznie między innymi zwiedzili nowoczesne obiekty sportowe i szkołę oraz rozegrali mecz w piłkę nożną.

podroznik Tomasz Michniewicz

W poniedziałek, 18 września do Radzynia Podlaskiego zawitał Tomasz Michniewicz - podróżnik, fotograf i reportażysta. Odsłonił swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników. Później, o 18.00 wystąpił z prelekcją „Świat równoległy” w I Liceum Ogólnokształcącym.

badanie

17 września mieszkańcy gminy Garwolin i Górzno mogli bezpłatnie przebadać słuch. Przed urzędami gmin, przez pięć godzin parkował specjalistyczny samochód wyposażony w pełnoprofilowy gabinet otolaryngologiczny i kabinę do przesiewowych badań słuchu.

audycja rolnicza

Producenci rolni, którzy w latach 2015-2018 przez co najmniej rok utrzymywali świnie w gospodarstwach położonych na obszarze powiatów, w których wystąpił afrykański pomór świń. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 50% wydatków poniesionych na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.

krypty

Co kryją radzyńskie krypty w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci podczas sobotniej (16 września) konferencji naukowej. Naukowcy podsumowali przeprowadzone już badania. Spróbowali też ustalić nazwiska kilku osób, które mogą spoczywać w kryptach.

mural

W niedzielę, 17 września w Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona, pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego urodzonego w Woli Osowińskiej, pilota Wojska Polskiego, twórcy Dywizjonu Myśliwskiego Trzysta Trzy. Z tej okazji stworzono mural, upamiętniający postać.

SCHOLA

Schola parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ma 30 lat. Koncert Jubileuszowy odbył się w niedzielę, 17 września w kościele parafialnym. Schola w swoim repertuarze ma ponad 300 pieśni i piosenek religijnych. Przez 30 lat w scholi śpiewało i grało ponad 500 osób.

Grzegorz Bierecki

Senator RP Grzegorz Bierecki był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła reformy wymiaru sprawiedliwości, reparacji wojennych i kampanii samorządowej w naszym regionie.