ks. Zaslonka

Już we wtorek (1 sierpnia) z Drohiczyna wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, ale nadal jest czas, by podjąć decyzję i pójść razem z pątnikami przekonuje ks. Grzegorz Zasłonka, kierownik grupy katedralnej.

Tadeusz Mikulski

9 złotych od osoby zamiast 6 zł- tyle będą teraz płacić za wywóz posegregowanych śmieci mieszkańcy Garwolina. Stawka za wywóz niesegregowanych odpadów wzrośnie o 7 zł. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. - Ta podwyżka to konieczność- przekonuje burmistrz miasta.

Artur Standowicz

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą, działalnością policji i samorządu lokalnego. Nawiązał również do ostatnich nieporozumień pomiędzy administracją wojewódzką, a marszałkowską.

Marek Krol

Na dzień dzisiejszy żaden z nauczycieli, z pięciu łukowskich szkół, nie stracił pracy w związku z wdrażaniem reformy oświaty. To informacje płynące z Urzędu Miasta w Łukowie.

Albina Lubian

Samorząd Miasta i Gminy Pilawa, jako jeden z niewielu w powiecie garwolińskim przystąpił do projektu polegającego na wymianie starych kotłów centralnego ogrzewania na nowoczesne kotły gazowe. Na początek zadanie to realizowane będzie w 24 gospodarstwach domowych.

ewangelizatorzy

Blisko 900 ewangelizatorów przez kilka dni odwiedziło polskie i zagraniczne miasta. Posłani odpowiedzieli na wezwanie papieża Franciszka i kościoła w Polsce „Idźcie i Głoście”. Ewangelizatorzy 20 lipca wyruszyli z Puław do wcześniej wylosowanych miast i wędrowali bez pieniędzy jedzenia, telefonów i dachu nad głową.

Ptaszki

Kilkuosobowa grupa młodzieży z Chin, Meksyku, Korei Południowej i Hiszpanii przebywała w Domu Pomocy Społecznej z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach, koło Mordów. Zagraniczni goście przez 2 tygodnie w ramach wolontariatu pomagali pensjonariuszom w ich codziennych czynnościach.

ks Dariusz Czajka

W parafiach w całej naszej diecezji trwają przygotowania do 37. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Dzieje się tak również w parafiach w Łukowie, gdzie już w niedzielę 30 lipca ruszają zapisy na pielgrzymkę.

droga

W nadwiślańskiej gminie Maciejowice realizowanych jest każdego roku wiele inwestycji liniowych i kubaturowych. Tegoroczne przedsięwzięcia, to między innymi wykonywany w szybkim tempie drugi etap wodociągowania gminy oraz dobiegająca końca rozbudowa przedszkola.