• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Przeglad Piesni Wielkanocnych

II Przegląd Pieśni Wielkanocnych i o Papieżu Janie Pawle II odbył się w niedzielę, 23 kwietnia w kościele parafialnym w Turowie. Wystąpiło kilkanaście zespołów ludowych.

Kaplica Milosierdzia

W niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie biskup siedlecki Kazimierz Gurda poświęcił kaplicę Miłosierdzia Bożego. Będzie ona przypominać całej parafii prawdę o Bożym Miłosierdziu.

Wiosna Gitarowa

Ponad 30 uczniów z 12 szkół muzycznych z województwa lubelskiego i mazowieckiego m.in. ze Szczebrzeszyna, Kraśnika, Lublina, Lubartowa i Puław wystąpiło w II Podlaskiej Wiośnie Gitarowej, która odbyła się w minioną sobotę 22 kwietnia w Szkole Muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim.

starosta Janusz Koziol

Władze powiatu łukowskiego złożyły do Regionalnego Programu Operacyjnego wniosek na rozbudowę i modernizację Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Jest plan odbudowy dworu, w którym urodził się pisarz oraz m.in. zagospodarowanie parku i odnowienie Kopca w Okrzei.

Handel ludzmi

O problemie handlu ludźmi rozmawiali lokalni i ogólnopolscy eksperci w ramach konferencji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

Marcin Kolodziejczyk

Gmina Garwolin realizuje wiele inwestycji proekologicznych ze wsparciem środkami zewnętrznymi, jest też liderem w pozyskiwaniu funduszy na edukację ekologiczną. W szkołach podstawowych i gimnazjach organizowane są konkursy i przeglądy teatralne promujące ochronę środowiska i inne z tym związane działania.

Sylwester Dyminski

W ogłoszonym przez parlament Roku Tadeusza Kościuszki, w Maciejowicach oprócz patriotycznych uroczystości, organizowanych będzie kilkadziesiąt różnego rodzaju imprez kulturalnych i historycznych. Patronat nad obchodami, które będą miały wymiar ogólnopolski objął prezydent RP Andrzej Duda, który prawdopodobnie weźmie też udział w październikowych uroczystościach.

Audycja rolnicza - 21 kwietnia

Obowiązek zwierania umów kontraktacyjnych na dostawę produktów rolnych ma wzmocnić pozycję producentów rolnych względem firm handlowych i przetwórczych. Polski rząd zdecydował się na wdrożenie przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej w zakresie kształtowania właściwych stosunków umownych. Rozporządzenie i polska ustawa określa m.in. co powinna zawierać umowa miedzy rolnikiem a odbiorcą.

Roman Korlaga

Roman Korlaga - fotograf przyrody. Mówi, że to jego pasja. Wyraz zachwytu nad przyrodą. Z aparatem przemierza leśne ścieżki. Podąża za zwierzętami już od pięciu lat. Efekty swojej pracy pokazał na wystawie, której otwarcie odbyło się 21 kwietnia w Urzędzie Gminy Łuków.