Stanislaw Kostyra

W rozegranych w gminie Trojanów zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział jedenaście strażackich zastępów seniorów i dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Rywalizowano w widowiskowym ćwiczeniu bojowym i biegu sztafetowym, a zwyciężyła jednostka z Woli Życkiej przed Kozicami i Podebłociem. W zawodach „młodzieżówek” prym wiodła drużyna z Podebłocia.

ROLNICY

Sejmowa komisja rolnictwa dyskutowała nad zagrożeniami związanymi z wirusem afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Choroba jest śmiertelnym zagrożeniem dla trzody chlewnej, dziesiątkując stada. W czerwcu stwierdzono 14 ognisk wirusa ASF w 3 województwach. Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka z 23 czerwca

ks. Marcin Chrusciel

29 czerwca w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbędą się uroczystości związane z 15-leciem poświęcenia kościoła parafialnego oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej księdzu prałatowi Markowi Maszkiewiczowi, wielkiemu dobrodziejowi parafii, który wspierał finansowo i duchowo budowę nowej świątyni.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła rządowych deklaracji budowy autostrady A2 do Białej Podlaskiej, realizacji programu MieszkaniePlus, a także przerwanego koncertu Agnieszki Chylińskiej w czasie Dni Miasta.

Waldemar Sabak

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie obchodzić będzie w przyszłym roku jubileusz 100- lecia istnienia, ale już za kilka dni otrzyma od samorządu gminy w prezencie nowy samochód ratowniczo- gaśniczy marki Mercedes wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu pojazdu, to niewiele ponad 900 tys. zł, i było to możliwe dzięki między innymi finansowemu wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

kradzieze

W ciągu niespełna trzech miesięcy budowy drogi ekspresowej S17, na jej 20-kilometrowym odcinku w powiecie garwolińskim dokonano 7 kradzieży w różnych miejscach. Łupem złodziei padło między innymi ponad 1600 litrów oleju napędowego, 2 tony stali, narzędzia , akumulatory. Straty, to około 60 tys. złotych.

przedszkolaki

Koniec roku szkolnego to czas, gdy dzieci żegnają swoje klasy, szkoły, przedszkola, by od września rozpocząć naukę w nowych placówkach.

Marianna Dziubak

Zmarła pani Marianna Dziubak z Woli Żelechowskiej, najstarsza mieszkanka gminy Żelechów i jedna z dwóch najstarszych w powiecie garwolińskim. W październiku obchodziłaby 107. urodziny. Była wyjątkowo skromną i pogodną osobą.

strazacy

Strażacy z miejscowości Popławy-Rogale od pół wieku służą mieszkańcom. W minioną niedzielę 25 czerwca odbyły się uroczystości związane z jubileuszem połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego sztandaru.