Dożynki powiatu sokołowskiego w...
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 75

Po 15 latach do gminy Bielany wróciły dożynki powiatu sokołowskiego. W tym roku dziękczynne spotkanie za plony odbyło się w niedzielę, 8 września w Rozbitym Kamieniu. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym o godzinie 11.00.

Pracowity poniedziałek siemiatyckich...
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 12

Dziewięć razy interweniowali strażacy z powiatu siemiatyckiego w poniedziałek, 9 września. Jak powiedział Radiu Podlasie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach st. kpt. Sylwester Uściniak - część interwencji spowodowana była skutkami silnego wiatru, który przeszedł nad regionem.

Festiwal Pierogów Świata w Łukowie
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 44

Łukowski Ośrodek Kultury oraz Smaczny Targ zaprosili mieszkańców Ziemi Łukowskiej na Festiwal Pierogów Świata. W dniach 7-8 września 2019 roku na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie można było spróbować tych smakołyków z różnych stron świata.

Relacja z radiowej pielgrzymki do...
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 110

W dniach 6 - 8 września odbyła się Pielgrzymka do Krzeszowa i Legnicy organizowana przez Katolickie Radio Podlasie.

Uroczystości jednostki OSP w Dziewulach
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 69

8 września jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewulach obchodziła jubileusz 60-lecia powstania jednostki. Uroczystości zainaugurowało odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez Wójta Gminy Zbuczyn Tomasza Hapunowicza oraz najstarszego druha seniora Hieronima Świderskiego. Następnie przed strażnicą została poświęcona przez księdza Zygmunta Pena figura św. Floriana.

Uroczystości pod Dębem Straceń
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 25

W niedzielę 8 września, w lesie Mroczkowskim pod tzw. „Dębem straceń”, po raz dziewiąty odbyły się w uroczystości upamiętniające poległych powstańców - polskich żołnierzy Powstania Styczniowego 1863 roku. Pamięć powstańców uczcili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowni i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Nowa wystawa w „Galerii na...
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 35

W ramach radzyńskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w piątek 6 września odbyło się otwarcie wystawy „Monte Cassino. W 75. rocznicę bitwy”. 43 plansze prezentowane są w „Galerii na Płocie” Radzyńskiego Ośrodka Kultury, która znajduje się na ogrodzeniu stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej „Bulwar nad Białką”.

Narodowe Czytanie w maciejowickim muzeum
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 24

Po raz kolejny biblioteka publiczna zorganizowała w maciejowickim Muzeum Tadeusza Kościuszki maraton czytelniczy. Tym razem wspólnie z aktorem Michałem Chorosińskim czytano polskie nowele.

80. rocznica bombardowania Garwolina
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 13

Pierwsze bomby lotnictwa niemieckiego spadły na Garwolin 8 września 1939 r. , w święto Matki Boskiej Siewnej. Zginęło wielu ludzi, a ci, którzy przeżyli stracili dorobek całego życia. Bombardowania wyrządziły największe straty w centrum miasta, gdzie zostało zniszczone 90% zabudowań, w tym kościół parafialny.

Wyjątkowe dożynki w Kąkolewnicy
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 113

W niedzielę 8 września rolnicy z gminy Kąkolewnica dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Dożynki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na stadion gminny w Kąkolewnicy przybyło wielu mieszkańców gminy.

Lekcja historii w Dubicy
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 16

Dwa wozy bojowe, żołnierze i broń z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej, wykłady dotyczące działań wojennych na terenie Wisznic, Jabłonia czy Woli Gułowskiej, wojskowa grochówka, wspólne śpiewanie – tak w skrócie wyglądał IX piknik historyczny, organizowany przez Stowarzyszenie OSP Jedna Dubica z gminy Wisznice.

Piąty etap ekologicznej inwestycji
Dodano: 2019-09-10Zdjęć w galerii 78

W gminie Borowie jest jedyny w powiecie garwolińskim duży obiekt służący edukacji ekologicznej, który powstał obok zrekultywowanego wysypiska odpadów komunalnych w miejscowości Słup Pierwszy. Kolejnym, ważnym elementem jego doposażania było oddanie do użytkowania piątego już etapu budowy bazy edukacyjnej.