Międzynarodowe Zawody Karate...
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 133

Ponad dwustu zawodników wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Karate Kyokushin Polish Cup 2019, które 9 listopada odbyły się w Siedlcach.

Skórzec: V Bieg Niepodległości
Dodano: 2019-11-10Zdjęć w galerii 127

W Skórcu w powiecie siedleckim 9 listopada odbył się V Bieg Niepodległości. Sportowo - patriotyczna impreza przyciągnęła spore grono wielbicieli aktywnego spędzania czasu. Na starcie skórzeckich biegów pojawiło się w sumie blisko pół tysiąca uczestników.

Obchody Święta Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 26

Uroczystym wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” 7 listopada rozpoczęła się akademia z okazji Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie. Relację z uroczystości i zdjęcia przysłała do naszej redakcji pani Agnieszka Kowalczyk.

Patriotyzm jest w nas, tylko trzeba...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 51

W Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbył się montaż słowno - muzyczny pt. „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Tym samym w gminie Terespol zainaugurowano obchody 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Ślubowanie pierwszoklasistów z...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 12

5 listopada to niezapomniany dzień dla uczniów kl. I Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego. Pierwszoklasiści wypowiedzieli uroczyste słowa ślubowania, że będą dobrymi kolegami, przyjaciółmi zwierząt i roślin, będą dobrze uczyć się i zachowywać, będą chlubą rodziców i nauczycieli.

Obchody Swięta Niepodległości w...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 12

8 listopada w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku młodzież przedstawiła program artystyczny z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto uczniowie z Hańska wzięli także udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej" i odśpiewali wspólnie o godzinie 11:11 hymn państwowy.

Monodramy na scenie Łukowskiego...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 23

W Łukowie trwa Moc Kultury. To cykl wydarzeń, w ramach których odbyła się m.in. Łukowska Moc Teatralna. Przez dwa dni na scenie prezentowali się młodzi miłośnicy teatru. W piątkowy wieczór 9 listopada można było obejrzeć m.in. występy Emilii Orzeł z Łukowa i Aleksandry Dudyk z Białej Podlaskiej.

Zespól Szkół w Łukowie: Mamy...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 16

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, włączyli się w ogólnopolską akcję „Mamy Niepodległą”. To akcja organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Czym zajmują się myśliwi?...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 11

8 listopada do Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej przybyli myśliwi z Koła Łowieckiego nr 1 w Otwocku. W tym dniu uczniowie klasy V przygotowali inscenizację o lesie, odbył się także konkurs plastyczny pt. „Czym zajmują się myśliwi?”.

DROGA DO WOLNOŚCI... Uroczystości w...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 12

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach, nieco wcześniej, bo już 7 listopada uczniowie przypomnieli o tych ważnych wydarzeniach.

Uczniowie z Gołąbek obchodzili...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 11

Wprawdzie Narodowe Święto Niepodległości jest w poniedziałek, ale już w wielu szkołach uroczystości odbyły się w piątek 8 listopada. Tak było m.in. w Zespole Szkół w Gołąbkach, gdzie centralną częścią obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości była szkolna akademia.

Łuków: ciekawe i smaczne spotkanie...
Dodano: 2019-11-09Zdjęć w galerii 11

Na osiedlu Sienkiewicza w Łukowie w piątkowy wieczór 8 listopada odbyło się spotkanie, którego głównym bohaterem był Henryk Sienkiewicz. Było tam i bardzo ciekawie i bardzo smacznie. Po rozmowie o Sienkiewicz był czas na skosztowanie dań z dyni.