Orszak Trzech Króli w Parafii Łysów
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 11

6 stycznia ulicami Łysowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Mędrcy, którzy przybyli ze wschodu oddali pokłon Jezusowi i złożyli mu dary.

Kolędowanie w Borowiu
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 26

Była to okazja do integracji i poczucia świątecznego nastroju. Mieszkańcy gminy Borowie i nie tylko spotkali się na wspólnym kolędowaniu. W ośrodku kultury można było pośpiewać i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli...
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 17

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w Drohiczynie zorganizowano Orszak Trzech Króli. W samo południe w Katedrze sprawowano Mszę Świętą, a potem Orszak przeszedł ulicami: Kościelną, Plac Kościuszki i Kraszewskiego do Szopki przed Ośrodkiem Kultury. Za gwiazdą podążały dzieci, dorośli i seniorzy.

Tęsknota za spokojem w twórczości...
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 16

29 grudnia w sali widowiskowej GOK w Sławatyczach można było podziwiać wystawę utalentowanego artysty Tadeusza Protasia, działającego w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Koncert kolęd w kościele...
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 41

Artyści z Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpili na Noworocznym Koncercie Kolęd. Odbył się on w niedzielę 5 stycznia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Korytnica: koncert w kościele
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 23

Pod patronatem posła Henryka Kowalczyka odbył się w kościele parafialnym św. Bartłomieja w Korytnicy międzynarodowy koncert kolęd z udziałem Wojciecha Bardowskiego i miejscowego chóru parafialnego.

Orszak Trzech Króli w gminie Hanna
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 39

6 stycznia w wielu miejscowościach naszego regionu, tradycją stało się wspólne kolędowanie w Orszaku Trzech Króli. Tak było również w gminie Hanna. Jak wyglądał tegoroczny Orszak? Zapraszamy do fotograficznej relacji z tego wydarzenia.

Uliczne jasełka w Łaskarzewie
Dodano: 2020-01-07Zdjęć w galerii 44

Po raz ósmy ulicami grodu nad Promnikiem przeszedł Orszak Trzech Króli, a w nim biblijne postacie. Łaskarzewskie uliczne jasełka mają najdłuższą tradycję w powiecie garwolińskim i ciekawą oprawę.

Festiwal Szachowy w Siedlcach
Dodano: 2020-01-06Zdjęć w galerii 12

W dniach 2-6 stycznia w Siedlcach odbywał się festiwal Szachowy.

Węgrów: Orszak po raz trzeci
Dodano: 2020-01-06Zdjęć w galerii 90

Już po raz trzeci w Węgrowie zorganizowano Orszak Trzech Króli – niezwykłe wydarzenie, które nie tylko przyciąga tłumy mieszkańców ale jednoczy trzy węgrowskie parafie. W tym roku organizatorzy chcąc jeszcze bardziej zachęcić do uczestnictwa w wydarzeniu przygotowali pewne nowości.

Orszak Trzech Króli w Maciejowicach
Dodano: 2020-01-06Zdjęć w galerii 29

W poniedziałek, 6 stycznia o 11:30, na maciejowickim rynku zaczęli gromadzić się uczestnicy Orszaku Trzech Króli, który w przypadającą tego dnia Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz piąty miał podążać ulicami Maciejowic do miejscowej świątyni.

Orszak Trzech Króli w Łochowie
Dodano: 2020-01-06Zdjęć w galerii 33

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Łochowie po raz kolejny okazał się wyjątkowy. Wyjątkowy, bo z udziałem nietypowego gościa – wielbłąda. W ubiegłym roku mieszkańcy wywalczyli udział wielbłąda w ich orszaku w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację „Orszak Trzech Króli”. W tym roku łochowianie ponownie sprowadzili zwierzę do swojego miasta.