XV Łosickie Spotkanie Edukacyjne...
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 32

Egzamin dojrzałości coraz bliżej. Przed maturzystami wiele ważnych i zarazem trudnych decyzji dotyczących przyszłej edukacji. Aby ułatwić im wybór odpowiedniego kierunku kształcenia, do Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach przyjechali 5 lutego przedstawiciele uczelni, szkół wyższych ze wschodniej części kraju prezentując swoją ofertę edukacyjną. Było też i wojsko. A to wszystko w ramach XV Łosickich Spotkań Edukacyjnych.

Święto patrona Szkoły Podstawowej...
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 46

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach obchodziła 5 lutego święto swojego patrona Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w hali sportowej przygotowano program artystyczny poświęcony wybitemu Polakowi. Można było też obejrzeć przygotowane na ten dzień eksponaty.

Góra śmieci przy DK-19
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 11

Góra śmieci leży przy drodze krajowej za Siemiatyczami – zgłaszają słuchacze zdziwieni usypiskiem.

Szaradziarskie mistrzostwa Pilawy
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 22

27 szaradziarzy z całej Polski, wzięło udział w I Szaradziarskich Mistrzostwach Pilawy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy. Pilawskie rozgrywki były również zarejestrowane w ogólnopolskiej Rozrywce, a współorganizatorem był lubelski LUKS.

Trwa dziewięciotygodniowa nowenna...
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 16

W domu zakonnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach trwa dziewięciotygodniowa nowenna przed uroczystością świętego Józefa. Nowenna rozpoczęła się w środę, 22 stycznia i teraz w kolejne środy w kaplicy domu zakonnego pod wezwaniem św. Józefa wierni gromadzą się na modlitwie.

Turniej szachowy w Brzegach
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 16

31 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach rozegrany został Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Marianny Zając. Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.

XIII węgrowska Gala Sportu za nami...
Dodano: 2020-02-05Zdjęć w galerii 66

Po raz trzynasty, podczas corocznej Gali Sportu w Węgrowie wybrano najlepszych sportowców i nagrodzono osoby, które wniosły największy wkład w rozwój węgrowskiego sportu w roku 2019. Nominowani sportowcy zostali nagrodzeni w ośmiu kategoriach. Uroczysta gala odbyła się w środę, 5 lutego w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

„Odszedł człowiek głębokiej...
Dodano: 2020-02-05Zdjęć w galerii 60

Dziś, 5 lutego w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rossoszu odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. kan. Józefa Kuzawińskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda wraz z ks. bp Piotrem Sawczukiem, ordynariuszem diecezji drohiczyńskiej oraz ks. bp Janem Niemcem, biskupem pomocniczym diecezji kamienieckiej.

Pogoń grała z Podlasiem
Dodano: 2020-02-05Zdjęć w galerii 78

Drugoligowa Pogoń Siedlce 5 lutego rozegrała kolejny mecz sparingowy. Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego zmierzyli się z trzecioligowym Podlasiem Biała Podlaska. Pogoń w końcu zanotowała zwycięstwo w meczu kontrolnym. Siedlecki zespół pokonał Podlasie 4:1.

„Poprawka…” w premierowym...
Dodano: 2020-02-05Zdjęć w galerii 51

W niedzielę 2 lutego na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie odbyła się uroczysta premiera sztuki „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej" w wykonaniu aktorów Teatru „Niby nic”.

50 – lecie pożycia małżeńskiego...
Dodano: 2020-02-05Zdjęć w galerii 14

Zwyczajem lat ubiegłych również i w tym roku Urząd Stanu Cywilnego w Sterdyni zorganizował uroczyste spotkanie 26 par małżeńskich świętujących 50 -lecie zawarcia związku małżeńskiego. Zasłużone pary uhonorowane zostały medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie miało miejsce 31 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni.

Burzliwa sesja rady miejskiej w...
Dodano: 2020-02-05Zdjęć w galerii 22

We wtorek, 4 lutego odbyła się sesja rady miejskiej w Drohiczynie. Burzliwe obrady toczyły się wokół uchwały o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej w Śledzianowie w filię szkoły w Drohiczynie.