Wojsko i uniwersytet dla Kacpiego
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 54

Na terenie Wydziału Nauk Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach zorganizowano dziś, 8 lutego Charytatywny Piknik Garnizonowy dla Kacperka Boruty. Koncerty gwiazd, pokaz walk, licytacje przedmiotów - to wszystko przygotowano, aby pomóc choremu na SMA dziecku z Siedlec.

Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja...
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 10

7 lutego w „A Galerii” Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Sołtysiuka „Na skraju rzeczywistości”.

Dziadek do Orzechów i Cztery...
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 41

Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpili młodzi tancerze z Teatru Tańca. Zaprezentowali się w przedstawieniu „Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa”.

Poprawiny w Zaściankach koło...
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 21

1 lutego w Domu Ludowym w Zaściankach koło Międzyrzeca Podlaskiego klub seniora zorganizował spotkanie zatytułowane „Wspomnienia przez pokolenia. Poprawiny w Zaściankach”.

„Szpacze Trele Morele”
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 32

1 lutego w Starych Szpakach odbył się IV Przegląd Piosenki Kabaretowo-Biesiadnej „Szpacze Trele Morele”.

Figura św. Michała Archanioła w...
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 22

W parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie rozpoczęły się trzydniowe uroczystości związane z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła. Rozpoczęły się one Mszą Świętą, w piątkowy wieczór 7 lutego.

Afryka widziana oczami Rafała...
Dodano: 2020-02-08Zdjęć w galerii 20

Wspomnienia na płótnie, fotografie dawnego Węgrowa czy zdjęcia ludzi – już od kilku lat pojawiają się na ścianach korytarza oddziału wewnętrznego w węgrowskim szpitalu powiatowym. Wszystko po to, aby pacjenci szybciej dochodzili do zdrowia i milej wspominali pobyt w placówce. Po obrazach nauczycielki - Małgorzaty Konopińskiej przyszedł czas na prezentację zdjęć Rafała Ziółkowskiego, lekarza i podróżnika, który chce pokazać chorym inny, często nie znany im świat.

Podsumowanie Orszaku Trzech Króli w...
Dodano: 2020-02-07Zdjęć w galerii 35

We wtorek, 4 lutego w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który po raz czwarty przeszedł ulicami Sokołowa Podlaskiego.

Marek Piekarczyk w Sokołowie Podlaskim!
Dodano: 2020-02-07Zdjęć w galerii 34

Po Stanisławie Celińskiej, która rozpoczęła Koncertem Noworocznym cykl wydarzeń Sokołowskiego Ośrodka Kultury, przyszedł czas na kolejną muzyczną gwiazdę wielkiego formatu. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej SOK wystąpiła legenda polskiej sceny muzycznej, jeden z najważniejszych rockowych głosów naszych czasów – Marek Piekarczyk z zespołem.

„W zuchowych szrankach” - biwak w...
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 10

Od 31 stycznia do 2 lutego w Konstantynowie odbywał się biwak zuchowy, w którym udział wzięło udział około 70 osób. Na swój zimowy wyjazd wybrały się zuchy z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem: "W zuchowych szrankach".

Zimowisko dla dzieci i młodzieży
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 39

Tegoroczne zimowisko zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Sławatyczach odbyło się w dniach 20 – 24 stycznia.

Pamięć o Bitwie Siemiatyckiej
Dodano: 2020-02-06Zdjęć w galerii 42

6 i 7 lutego 1863 roku odbyła się Bitwa Siemiatycka, jedna z najbardziej zaciętych i najsłynniejszych bitew Powstania Styczniowego - największego zrywu niepodległościowego w dziewiętnastym stuleciu historii Polski.