Siedlce: VI Międzyszkolny Konkurs...
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 14

14 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.

6-latki z Siedlec w Radiu Podlasie
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 47

W środę, 13 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci z klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. Podczas wizyty w rozgłośni mali siedlczanie wzięli udział w nagraniu.

Każdy człowiek nosi w sobie...
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 27

11 listopada, w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się spektakl teatralny pt. „Błękitny Express”. Wydarzenie stanowiło jeden z elementów miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Koncert Patriotyczny „Muzyczna...
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 22

Do Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce zawitali wspaniali artyści i muzycy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich. Przyjechali na zaproszenie Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Sokołów Podlaski oraz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej, by zaprezentować piosenki z repertuaru patriotycznego pod nazwą „Muzyczna Lekcja Patriotyzmu”.

Janów Podlaski: Biegi Niepodległości
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 20

8 listopada w Janowie Podlaskim odbyła się kolejna edycja Biegów Niepodległości. W sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci I młodzież z terenu gminy.

III Łosicki Dzień Seniora
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 32

Seniorzy z Łosic i okolic w środę, 13 listopada po raz trzeci mieli swoje coroczne święto. Z wnętrza Łosickiego Domu Kultury rozchodziły się oklaski, głosy kapel, a sala była wypełniona niemal po brzegi. Wydarzenie przygotował miejscowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Otwarcie przedszkola w Krześlinie
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 81

W Krześlinie poświęcono nowy oddział przedszkolny. Uroczystości były połączone z Narodowym Świętem Niepodległości.

Młodzi śpiewali patriotyczne pieśni
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 14

W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach w środę, 13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019”, zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.

Dzień Niepodległości w gminie...
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 15

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Miastków Kościelny obchodzono w dwóch parafiach, i były to uroczystości, które miały wyjątkowy przebieg.

Dzień Niepodległości w gminie...
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 40

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Miastków Kościelny obchodzono w dwóch parafiach, i były to uroczystości, które miały wyjątkowy przebieg.

Więcej Światła Łuków. Wystawa...
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 68

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otrawcie wystawy zdjęć młodego łukowianina Artura Rychty. Nosi ona tytuł „Więcej Światła Łuków”. Powstała w ramach projektu, na który młody fotograf otrzymał stypendium burmistrza.

Gmina Łuków: Amonit już gotowy
Dodano: 2019-11-14Zdjęć w galerii 14

W Klimach, w gminie Łuków, w miejscu gdzie jeszcze niedawno było nielegalne wysypisko śmieci, dziś jest już wyjątkowy plac zabaw. Nazywa się oficjalnie Leśnym Kompleksem Rekreacyjno – Edukacyjnym Amonit. To miejsce gdzie można się dobrze bawić i jednocześnie poznawać geologiczną historię terenu.