KRP w Centrum Formacji Misyjnej
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 21

Czterodniowe Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy trwa w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Dziś, 12 czerwca Katolickie Radio Podlasie towarzyszy temu wydarzeniu. Od godz. 9:00 do 12:00 gospodarzem programu był Marcin Jabłkowski, a od godz. 12:00 w studiu plenerowym rozmowy z misjonarzami przeprowadza Joanna Kuczborska.

Uczniowie z Gręzówki we Francji,...
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 28

Uczniowie z Zespołu Szkół w Gręzówce wybrali się w podróż pełną wrażeń. Pod koniec maja odwiedzili Francję, Hiszpanię i Włochy. Ich wyprawa trwała dziesięć dni.

KRP w Centrum Formacji Misyjnej
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 21

Czterodniowe Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy trwa w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Dziś, 12 czerwca Katolickie Radio Podlasie towarzyszy temu wydarzeniu. Od godz. 9:00 program prowadzi Marcin Jabłkowski, a od godz. 12:00 w studiu plenerowym rozmowy z misjonarzami przeprowadzi Joanna Kuczborska.

Urzędy Skarbowe mogą być przyjazne
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 16

Urzędy Skarbowe z Łukowa, Radzynia Podlaskiego i Siedlec otrzymały tytuły „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Przyznano je na podstawie ankiet wypełnianych przez przedsiębiorców, którzy wzięli udział w kolejnej edycji konkursu Business Center Club i Ministerstwa Finansów.

Siedlce: Prace dzieci i młodzieży w...
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 9

Rysunki, grafiki, prace malarskie, można oglądać od 11 czerwca w budynku Biblioteki UPH w Siedlcach. Prace są bardzo zróżnicowane tematycznie, czytelne są dwa główne źródła inspiracji. Pierwszym z nich jest człowiek, jego praca, zainteresowania, najbliższe otocznie, drugim zaś przyroda, fascynujący świat roślin i zwierząt.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury w...
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 85

Powiatowy Dzień Działacza Kultury to już tradycja w kalendarzu kulturalnym powiatu bialskiego. 11 czerwca podczas uroczystości, które odbyły się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Tęczowy Folwark” w Krzymoszycach koło Międzyrzeca Podlaskiego, zostały podsumowane powiatowe przedsięwzięcia kulturalne. Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej przyznał doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnienia i ochrony dóbr kultury.

OSP Krzewica najlepszą jednostką w...
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 22

9 czerwca na stadionie miejskim w Międzyrzecu odbyły się XXIX miejsko - gminne zawody sportowo - pożarnicze dla druhów z OSP z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów. Z gminy Międzyrzec Podlaski w zawodach wzięło udział 11 jednostek OSP oraz 2 żeńskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Celem zawodów jest sprawdzenie wyszkolenia druhów, ocena stanu przygotowania sprzętu p. poż. i popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Maciejowice: festyn rodzinny i...
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 33

Festyny rodzinne w nadwiślańskiej gminie Maciejowice, to już tradycja. Tegoroczny, wyjątkowy zorganizowany 9 czerwca na boisku przy szkole podstawowej, połączony był z oddaniem do użytku nowego placu zabaw z siłownią zewnętrzną.

Dyplomy dla słuchaczy Łukowskiego...
Dodano: 2019-06-12Zdjęć w galerii 57

Słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają już wakacje. Zakończenie roku akademickiego odbyło się w poniedziałek, 10 czerwca w siedzibie UTW, czyli w Łukowskim Ośrodku Kultury.

IV Piknik Rodzinny w Szkole...
Dodano: 2019-06-11Zdjęć w galerii 17

8 czerwca Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach przygotowała ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu. Zespół nauczycieli ds. Programu Szkoła Promująca Zdrowie zaprosił społeczność szkolną na IV Piknik Rodzinny. Atrakcji było wiele. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Festyn Rodzinny z okazji 20. rocznicy...
Dodano: 2019-06-11Zdjęć w galerii 133

Z okazji 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Siedlcach, na terenie miejskiego lodowiska zorganizowano 9 czerwca Festyn Rodzinny. Muzyczną gwiazdą obchodów był zespół Arka Noego. Zanim na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru, widzowie podziwiali występy miejscowych grup. Jako pierwsza wyszła na scenę schola działająca przy parafii Domanice. Po niej zaprezentowały się zespoły z parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach, Maksymiliana Kolbego w Siedlcach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach oraz „Seniorynki”.

Siedlce: Kardynał Dziwisz...
Dodano: 2019-06-11Zdjęć w galerii 114

W 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Siedlcach gościł jego wieloletni współpracownik – kardynał Stanisław Dziwisz. Wraz z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą i biskupem pomocniczym Piotrem Sawczukiem sprawował uroczystą Eucharystię w siedleckiej katedrze. W homilii było sporo wspomnień, ale przede wszystkim wezwanie do dalszego podejmowania wysiłku, o który prosił nas wtedy papież.