Garwolin: pamiętają o ważnych datach
Dodano: 2019-07-10Zdjęć w galerii 14

8 lipca 1944 roku w odwecie za zastrzelenie okrutnego starosty garwolińskiego Karla Ludwiga Freudenthala, SS-mani przywieźli z Pawiaka 30 więźniów i nad rzeką Wilgą w Garwolinie rozstrzelali ich.

Nowe samochody dla strażaków...
Dodano: 2019-07-09Zdjęć w galerii 49

W Kajance w gminie Siemiatycze w poniedziałek, 8 lipca miała miejsce uroczystość przekazania pięciu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie powiatu siemiatyckiego.

Ulan - Majorat: Turniej Piłki...
Dodano: 2019-07-09Zdjęć w galerii 74

7 lipca na obiekcie boiska Orlik w Ulanie-Majoracie odbył się "Turniej Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa ZOGm Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie".

Węgrowski Folk Festiwal za nami
Dodano: 2019-07-09Zdjęć w galerii 107

Kolorowo, melodyjnie i folkowo – tak było na węgrowskim Rynku Mariackim w niedzielę, 7 lipca. Węgrów Folk Festiwal to nowa pozycja w kalendarium wydarzeń plenerowych, pełna atrakcji dla każdej grupy wiekowej, którą udało się zrealizować po raz pierwszy Fundacji Wengroove.

Stowarzyszenie Przyjaciół Życzyna
Dodano: 2019-07-09Zdjęć w galerii 19

Stowarzyszenie Przyjaciół Życzyna powstało 5 listopada 2015 roku. Jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym, apolitycznym zrzeszeniem mającym na celu aktywizowanie i integrowanie środowiska lokalnego. Prezesem stowarzyszenia jest Iwona Kieliszek. Stowarzyszenie Przyjaciół Życzyna bierze udział w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Zespół Śpiewaczy Jarzębina z...
Dodano: 2019-07-09Zdjęć w galerii 19

Zespół Śpiewaczy Jarzębina z Zabłocia działający pod patronatem Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu jest jednym z najbardziej aktywnych zespołów śpiewaczych w powiecie bialskim. Swoimi występami na różnorakich imprezach kulturalnych w całym regionie Południowego Podlasia i w Polsce rozsławia Powiat Bialski i Gminę Kodeń. Kierownikiem zespółu jest Jadwiga Oleszczuk. Zespół Jarzębina bierze udział w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

KGW Uninianki
Dodano: 2019-07-09Zdjęć w galerii 14

Celem koła jest rozwój sołectwa pod względem estetycznym, kulturalnym i kulinarnym. Pragniemy pobudzać aktywność naszych gospodyń, które posiadają ogromne zdolności rękodzielnicze, kulinarne, muzyczne. Prezesem kola jest Magdalena Kucharska. KGW Uninianki bierze udział w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Country w Zbuczynie
Dodano: 2019-07-08Zdjęć w galerii 34

Rekordu nie ustanowiono, ale zabawa udała się i tak. Na wspólne gitarowe granie w stylu country pod wierzbą przed Gminnym Ośrodkiem Kultury przyjechało w niedzielne popołudnie kilkunastu instrumentalistów: starych i młodych, „elektrycznych” i „akustycznych”.

Misje w Niecieczy
Dodano: 2019-07-08Zdjęć w galerii 23

Parafia pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Niecieczy w dekanacie sokołowskim istnieje od 1457 roku. Fundatorem kościoła był Stanisław Nieciecki dziedzic na Niecieczy i Wirowie. W 1875 roku nakazem carskim zlikwidowano parafię pod pozorem niebezpieczeństwa przebywania w starym kościele grożącym zawaleniem, a na budowę nowego władze carskie nie chciały wydać zezwolenia. Po 44 latach 7.04.1919 roku parafia w Niecieczy została wznowiona przez biskupa Henryka Przeździeckiego.

XIII Regionalny Kiermasz Sztuki...
Dodano: 2019-07-08Zdjęć w galerii 97

7 lipca w Kolembrodach koło Komarówki Podlaskiej odbył się XIII regionalny kiermasz sztuki ludowej.

„Awans społeczny miejscowości...
Dodano: 2019-07-08Zdjęć w galerii 72

7 lipca w Drelowie odbyła się otwarta sesja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drelowskiej. Tematem przewodnim spotkania był „Awans społeczny miejscowości Drelów”.

KGW Olszynianki
Dodano: 2019-07-08Zdjęć w galerii 10

Koło Gospodyń Olszynianki funkcjonuje od grudnia 2018 roku. Do koła zapisały się Panie aktywne i różnorodnie utalentowane. Koło prowadzą Ewa Dłuska-Redes oraz Agnieszka Urbanek. KGW z Olszyca bierze udział w II edycji Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.