Spotkanie walentynkowe w parafii Św....
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 92

14 lutego w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się spotkanie walentynkowe zorganizowane przez Domowy Kościół.

Spotkanie walentynkowe w parafii Św....
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 100

14 lutego w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się spotkanie walentynkowe zorganizowane przez Domowy Kościół.

Środowiskowy dom samopomocy w...
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 8

W Tchórzewie w gminie Zbuczyn zbliża się do końca przebudowa dawnej szkoły na środowiskowy dom samopomocy. Ma on służyć nie tylko tej gminie, ale i kilku sąsiednim.

120 lat bialskiego więzienia
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 65

W piątek, 15 lutego, w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości związane ze 120 rocznicą istnienia Zakładu Karnego w mieście. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej ks. bp Kazimierz Gurda.

Mroczny obraz Ziemi Łosickiej na...
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 24

14 lutego w łosickim Transgranicznym Centrum Dialogu i Kultur miała miejsce promocja książki pt „Przewodnik po nawiedzonych miejscach Ziemi Łosickiej”. To lokalne legendy i historie z dreszczykiem, dotąd przekazywane jedynie z ust do ust, przez mieszkańców Łosic i okolic. Dzięki autorom przewodnika, Małgorzacie Waszkewicz i o. Wojciechowi Kobylińskiemu, zostały zebrane, spisane, okraszone znakomitymi ilustracjami i przekazane odbiorcy.

Historia unitów integruje pokolenia...
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 21

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO od stycznia bieżącego roku realizuje projekt integracyjno – edukacyjny „Historia unitów integruje pokolenia w Wohyniu i okolicy”. Działania projektowe rozpoczęły się od wykładu Arkadiusza Kulpy pt. „Zrozumieć ikonę”. Spotkanie odbyło się 10 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu.

Bal karnawałowo - walentynkowy w...
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 10

Przypadające 14 lutego Walentynki, Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej uczciła w wyjątkowy sposób. Tego dnia w szkole odbył się bal karnawałowy. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej dominował kolor miłości. Czerwone serduszka, kwiaty i balony stworzyły ciepły, przyjazny klimat, zachęcający do wspólnej zabawy. Bal karnawałowy uroczyście otworzyła dyrektor szkoły pani Jolanta Kondraciuk.

Walentynki w Przedszkolu...
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 9

14 lutego był dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

Kolejny dzień „Ferii zimowych...
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 40

14 lutego, czyli w dzień św. Walentego, dzieci spędzające „Ferie zimowe Ł'OK 2019” zorganizowane przez Łukowski Ośrodek Kultury, pojechały wraz z animatorami na wycieczkę do Lublina.

Ferie w Radzyńskim Ośrodku Kultury
Dodano: 2019-02-15Zdjęć w galerii 32

Codziennie podczas ferii zimowych Radzyński Ośrodek Kultury oferuje atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. Odbywają się projekcje bajek i filmów, teatrzyki dla dzieci, warsztaty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Propozycje te cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż za każdym razem radzyńska Oranżeria pęka w szwach.

Minister Środowiska spotkał się z...
Dodano: 2019-02-14Zdjęć w galerii 8

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk gościł w środę 13 lutego, w Łosickim Domu Kultury, gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu. Wizyta ministra dotyczyła m.in. rozbudowy ferm przemysłowych, na tym terenie. Jak powiedział minister Kowalczyk, trwają już prace nad ustawą odorową.

Mobilna Akademia Młodych Orłów po...
Dodano: 2019-02-14Zdjęć w galerii 126

13 lutego w Siemiatyczach odbyły się kolejne zajęcia w ramach Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Pierwsza część spotkania prowadzonego przez trenerów PZPN skierowana była do trenerów nauczycieli i rodziców. Tematem warsztatów była kreatywność, jak mówią uczestnicy spotkania, trenerzy KKS Orzeł – Tadeusz Stępkowski i Tomasz Marchel, kreatywność to cecha bardzo pożądana na boisku i życiu.