Międzynarodowy Puchar Polski w...
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 86

3 października w Sali MOK „Podlasie” odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness Siedlce 2020. Wystartowała w nim czołówka zawodników z różnych części Polski, a także zawodnicy ze Słowacji. Ze względu na sytuację epidemiczną zawodnicy z innych państw nie mogli niestety wystartować.

Borowie: prezydenckie medale dla...
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 141

18 małżeńskich par z gminy Borowie obchodzi w tym roku złote gody pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda nadał małżonkom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał 3 października wójt gminy Wiesław Gąska.

Siedlce: Przeszli przez miasto...
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 173

Ok. 200 mężczyzn uczestniczyło 3 października w Siedlcach w Różańcu Mężczyzn. Przemarsz poprzedziła Msza św. w siedleckiej katedrze. Następnie ok. 200 osób modląc się na różańcu przeszło sprzed katedry, ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przed kaplicą Krzyża Świętego przy ul. Starowiejskiej 13. Wspólnocie przewodniczył ks. Jarosław Oponowicz, proboszcz parafii Jana Pawła II w Siedlcach.

180 domków dla owadów od Służby...
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 8

2 października w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce nastąpiło przekazanie 180 domków dla owadów oraz budek dla ptaków. Przez ostatni miesiąc skazani z oddziału terapeutycznego dla osadzonych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej wykonywali w ramach terapii zajęciowej różne modele schronień dla zwierząt.

Mural Jana Pawła II w Wysokim
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 7

Na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim powstaje mural poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Na ścianie o powierzchni ponad 20 metrów kwadratowych będzie mural przedstawiający papieża Polaka na tle gór. Mural maluje Swietłana Ulka (z firmy WALLART). Największą przeszkodą jest pogoda. Mural będzie namalowany farbą silikonową elewacyjną odporną na warunki atmosferyczne.

Przed nami złota polska jesień
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 11

Październik będzie umiarkowanie ciepły. W drugiej połowie miesiąca możliwy akcent zimowego chłodu. Tak wynika z amatorskiej prognozy pogody opracowanej na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo-przyrodniczych przez Waldemara Naumiuka z Łosic.

Międzyrzeczanie skarżą się na...
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 17

Międzyrzeczanie skarżą się na hałas i pył z rampy i zakładu pracy przy ul. Adamki. Firma zajmuje się m.in. dystrybucją i obróbką węgla. Pył węglowy utrudnia życie mieszkańcom ul. Kusocińskiego. Dochodzi też do przedszkola i bloków na osiedlu Partyzantów. Jak wieczorem zostanie otwarte okno. To rano cały pokój jest w pyle węglowym. Dzwoniła do mnie sąsiadka z bloku prosiła o interwencję bo nie może prania wywiesić na balkonie. Ja ma to samo – mówi Piotr Sakowicz, który na ostatniej sesji Rady Miasta Międzyrzec zwrócił się do burmistrza z prośbą o interwencję.

Pielgrzymowali nocą
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 11

Nocna Droga Krzyżowa odbyła się w piętek, 2 października na trasie Czartajew – Drohiczyn. To kolejna mini-pielgrzymka organizowana w okolicach Siemiatycz. Inicjatorkami lokalnego pielgrzymowania są panie - Magdalena Murawska i Iwona Liana, które od wiosny pielgrzymują pieszo do kościołów i sanktuariów w odległości kilkunastu-, a czasem kilkudziesięciu- kilometrów od Siemiatycz. Do swoich inicjatyw za każdym razem zapraszają chętne osoby. Opiekunem grupy jest ks. Jarosław Błażejak.

Nabożeństwo różańcowe w...
Dodano: 2020-10-03Zdjęć w galerii 15

Od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15 dzieci, młodzież oraz dorośli odmawiają różaniec w naszym Sanktuarium. W sobotę i niedzielę modlimy się po Mszy Świętej wieczorowej. 01 października dzieci otrzymały plansze, do których po każdym różańcu dostają naklejki. Modlitwie przewodniczą kółka różańcowe oraz wspólnoty modlitewne. fot.: Beata Fijałek

Etap diecezjalny Ogólnopolskiego...
Dodano: 2020-10-02Zdjęć w galerii 43

Klaudia Sibińska, Łukasz Dąbrowski i Sylwia Poszytek to zwycięzcy etapu diecezjalnego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się 2 października w Centrum Charytatywno- Duszpasterskim w Siedlcach.

Ślubowanie klas pierwszych KLO w...
Dodano: 2020-10-02Zdjęć w galerii 136

Uroczyste ślubowanie złożyli 2 października uczniowie klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny w Siedlcach. Mszy świętej w katedrze siedleckiej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Jak to robiłaś św. Teresko?
Dodano: 2020-10-02Zdjęć w galerii 35

Jak to robiłaś św. Teresko? Jak radziłaś sobie z codziennością i jej trudnościami? Jaką drogą szłaś do świętości? Pytał w ks. Andrzej Witerski w kazaniu podczas Mszy Świętej odpustowej w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w pierwszy czwartek miesiąca, 1 października, w dniu gdy Kościół wspominał św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Kapłan zachęcał by bliżej poznawać świętych, by szukać w nich wzorców i nie bać się ich naśladować.