Strażacy z czterech powiatów...
Dodano: 2019-09-21Zdjęć w galerii 149

Takich środków dla OSP jeszcze nie było, a Siemiatyckie Starostwo nie gościło wcześniej tylu strażaków ochotników. Jednostki OSP z całego kraju otrzymają dodatkowe fundusze, które pozwolą m.in. propagować zasady udzielania pierwszej pomocy czy organizować przedsięwzięcia oświatowo-kulturalne i sportowe. Tuż po ogłoszeniu decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, w piątek, 20 września wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński w Siemiatyczach wręczył strażakom promesy potwierdzające dotacje. Każda jednostka OSP spełniająca wymogi formalne (m.in. wpis do KRS) mogła ubiegać się o 5 tys zł dotacji i niemal każda jednostka o taką właśnie kwotę wnioskowała.

Ku czci św. Stanisława Kostki
Dodano: 2019-09-21Zdjęć w galerii 14

Uroczysta Eucharystia ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży była sprawowana 18 września w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu.

„Naprawimy to, co zostało...
Dodano: 2019-09-21Zdjęć w galerii 12

Wicepremier rządu, Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Węgrowa. Wizyta miała na celu zaprezentowanie dotychczasowych działań i osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości oraz zachęcenie węgrowian do pójścia na zbliżające się wybory parlamentarne. Inicjatorką spotkania, które odbyło się 20 września w Węgrowskim Ośrodku Kultury była wicemarszałek Senatu, Maria Koc. Przedstawicielom rządu towarzyszyli również kandydaci na posłów - Maciej Górski, Anna Kaszuba oraz Dorota Skrzypek.

KSMowicze z diecezji drohiczyńskiej...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 13

20 września w pobliżu Broku para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zainaugurowali wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami akcję #sprzątaMY. Wspólnie posprzątali ponad 600 ha lasu w Puszczy Białej. Zebrano dwie ciężarówki śmieci. W akcji sprzątania lasu wzięła udział młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

Nowe umowy „Kolejówki”
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 10

Siedlecka „Kolejówka” podpisała 20 września umowy z PKP Intercity i PKP Cargo. Dotyczą one praktyk dla uczniów utworzonej w tym roku branżowej szkoły I stopnia dla mechaników pojazdów kolejowych.

Testament Jezusa…inicjatyw...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 18

W Ewangelii według św. Jana czytamy: „Niewiasto, oto syn Twój (…), oto matka Twoja” (J 19, 26-27), słowa wypowiedziane w ostatnich chwilach ziemskiej egzystencji Jezusa, stanowią Jego testament. Jako synowie Boga i współbracia Jezusa, zobowiązani zostaliśmy do realizacji wszystkich zadań z niego wypływających.

Przedszkolaki ze Zbuczyna z wizytą w...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 41

W piątek, 20 września redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie. Podczas wizyty w radiu mali goście wzięli udział w nagraniu.

Trzy nowe rzeźby przed Muzeum...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 21

Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie można przyglądać się jak powstają rzeźby. Pracują nad nimi łukowscy rzeźbiarze: Krzysztof Osak, Piotr Czubaszek oraz Małgorzata Goławska. Efektem ich pracy będą: niedźwiedź oraz postacie Żyda i chłopa.

Międzynarodowy Dzień Kropki w...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 16

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności dzieci. W tym roku w Polsce do obchodów przystąpiło ponad 800 szkół.

Maciejowice: ruszyła największa...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 12

19 września podpisana została umowa na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Maciejowicach. Będzie to dawno oczekiwana przez mieszkańców i największa inwestycja realizowana w ostatnich latach w nadwiślańskiej gminie. Koszt przedsięwzięcia to ponad sześć i pół miliona złotych, ale gmina liczy na pozyskanie funduszy zewnętrznych na wykonanie zadania.

Żelechów: nowa sala dla...
Dodano: 2019-09-20Zdjęć w galerii 26

Od września b.r. w Publicznym Przedszkolu „Pluszowy Miś” w Żelechowie przybyła nowa sala zajęć, dzięki której dodatkowe miejsce w przedszkolu znalazło 17 dzieci. Potrzebę adaptacji dodatkowego pomieszczenia dostrzegł burmistrz Żelechowa, aby zapewnić miejsce w przedszkolu dla wszystkich chętnych dzieci.

Rolnicy z powiatu łosickiego...
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 10

W niedzielę 15 września w Sarnakach odbyły się Dożynki Powiatowe zorganizowane przez Powiat Łosicki i Gminę Sarnaki. Wydarzenie objął Patronatem Narodowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.