6 grudnia w łukowskiej „Czwórce”
Dodano: 2019-12-11Zdjęć w galerii 12

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie zamieniła się 6 grudnia w mikołajkową krainę. Uczniowie poszukiwali Mikołaja oraz wzięli udział w spotkaniu z członkami Fundacji „Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport”.

Biała Podlaska: Muzeum po remoncie
Dodano: 2019-12-11Zdjęć w galerii 100

Zakończyły się prace remontowe w Muzeum Południowego Podlasia. We wtorek, 10 grudnia Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej podpisał protokół odbioru robót. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem ekspozycji, które znajdują się w zasobach muzeum.

Będzie żywa szopka przy parafii w...
Dodano: 2019-12-11Zdjęć w galerii 5

Przed kościołem św. Zygmunta Króla w Łosicach powstaje drewniana konstrukcja szopki. W święta Bożego Narodzenia będzie można podziwiać tam żywe zwierzęta.

Łuków: „Aleje” dla Lili
Dodano: 2019-12-11Zdjęć w galerii 10

Liliana, pięcioletnia córeczka absolwentki Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie potrzebuje wsparcia i środków na kosztowną rehabilitację. Uczniowie i nauczyciele z „Alej” postanowili jej pomóc. Na szkolnym kiermaszu zebrali dla dziewczynki ponad 4 tysiące złotych.

Świąteczny koncert Mikołajkowy w...
Dodano: 2019-12-11Zdjęć w galerii 19

5 grudnia w Zespole Szkół w Głoskowie odbył się koncert „Rozśpiewane Mikołajki - czyli świąteczne przeboje dla dużych i małych”. Na scenie prezentowali się soliści, duety, jak również całe klasy.

Mikołajowo i koncertowo w szkole w...
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 12

Corocznie grudzień w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy obfituje w wiele wydarzeń nawiązujących do tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dla dzieci i młodzieży zawsze atrakcyjne są działania dotyczące Mikołajek, dlatego też i w tym roku szkołę odwiedził Święty Mikołaj z licznymi prezentami, a dodatkowo zorganizowano koncert Małej Orkiestry Dni Naszych, podczas którego dzieci miały okazję posłuchać utworów o tematyce świątecznej.

Młodzi poprzez spektakl zachęcali...
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 28

W Łosickim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Teatralny "Czytam, bo lubię!". Zorganizował go Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach w ramach zadania „Ku chwale książki”.

Łuków: spotkanie z Małgorzatą...
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 13

Małgorzata Szczygielska, autorka książki opowiadającej o figurze Chrystusa Miłosiernego z kościoła pobernardyńskiego w Łukowie, była gościem spotkania, które odbyło się w niedzielny wieczór 8 grudnia. Osoby, które przyszły na spotkanie mogły dowiedzieć się jak powstawała publikacja.

O podróżach, Afryce i wodzie –...
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 21

Szacunek do wody, której w wielu krajach brakuje, to jedna z refleksja, którą dzielił się z młodzieżą pochodzący z Siemiatycz podróżnik, Tomasz Jakimiuk.

Uczniowie z Łukowa z wizytą w Radiu...
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 39

Uczniowie kl. V-VI Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie w poniedziałek, 9 grudnia odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie.

Święty Mikołaj zawitał do Stoku...
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 13

Jak każe tradycja przed świętami Bożego Narodzenia grzeczne dzieci odwiedza Św. Mikołaj. Dlatego w piątkowe popołudnie, 6 grudnia, Święty wraz ze swoimi Elfami przybył do dzieci w Stoku. W tym roku ten wyjątkowy i długo wyczekiwany gość miał pełne ręce roboty, bo jak się okazało - stockie dzieci są bardzo grzeczne! Mikołaj odwiedził blisko setkę milusińskich. Wszystkie dzieci otrzymały paczkę świąteczną, a młodzież słodki upominek.

Uczniowie z Łosic odwiedzili KRP
Dodano: 2019-12-10Zdjęć w galerii 42

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach odwiedzili w piątek, 6 grudnia redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Jednym z punktów wizyty był udział w nagraniu.