Konkurs na autentyczną pieśń ludową
Dodano: 2020-10-10Zdjęć w galerii 10

W Kąkolewnicy odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu na Autentyczną Pieśń Ludową.

Rzeźby aniołów wróciły do...
Dodano: 2020-10-10Zdjęć w galerii 13

Do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach wróciły po ponad 60 latach, zabytkowe rzeźby aniołów, dłuta mistrza Bernatowicza. Są one już po konserwacji i po złoceniach. Rzeźby już wróciły na dawne miejsce przy ołtarzu głównym, po obu stronach tabernakulum.

Studio Internetowej Telewizji...
Dodano: 2020-10-10Zdjęć w galerii 58

„Jezus przemawiał do ludzi w obrazach czyli przypowieściach, mówiąc o Królestwie Bożym. Teraz też musimy docierać do ludzi w formie obrazów” mówił 10 października bp Grzegorz Suchodolski podczas poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej.

Odszedł kapłan, który umiłował...
Dodano: 2020-10-09Zdjęć w galerii 111

Blisko stu kapłanów, przedstawiciel Komisji Episkopatu Polski, Papieskich Dzieł Misyjnych, liczne grono parafian żegnali zmarłego 5 października księdza kanonika Bogdana Kozioła, proboszcza parafii w Leopoldowie. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Siemiatycka Szkoła Podstawowa Nr 3...
Dodano: 2020-10-09Zdjęć w galerii 29

Siemiatycka Szkoła Podstawowa nr 3 im Jana Pawła II wzięła udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Siemiatycka Trójka nie raz pokazała, że postać patrona szkoły św. Jana Pawła II jest ważna dla szkolnej społeczności, jednym z wyrazów pamięci o patronie jest przynależność do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II, a co za tym idzie, udział w życiu tej grupy. Jak powiedziała naszemu radiu dyrektor szkoły Joanna Gołubkiewicz, w tym roku wyjątkowo, do Częstochowy pojechali tylko dorośli – nauczyciele i rodzice.

Siemiatyckie stypendia im. Jana...
Dodano: 2020-10-09Zdjęć w galerii 12

Siemiatyckie stypendia im. Jana Pawła II zostały przyznane, wsparcie finansowe przez rok otrzymywać będzie czworo uczniów.

Jesienny ogród w kwiatach
Dodano: 2020-10-09Zdjęć w galerii 10

Nie tylko wrzosy kwitną jesienią, więc chociaż w kalendarzu już październik i z pewnością jest to kalendarzowa i astronomiczna jesień, to ogrody nadal mogą zachwycać kolorowym kwieciem. Czas kwitnienia ostatnich roślin jesienią zależy od pogody, a póki nie ma mrozów i słońce dość ładnie przygrzewa, wiele roślin jest w pełnym rozkwicie.

Otwarcie trzech inwestycji
Dodano: 2020-10-08Zdjęć w galerii 13

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krypach Szlacheckich odbyła się dziś uroczystość otwarcia trzech inwestycji. Mowa o remoncie zaplecza kuchennego, nowoczesnej oczyszczalni ścieków i Otwartej Strefy Aktywności wraz z placem zabaw.

Teatr Poezji ŁOK na festiwalu w...
Dodano: 2020-10-08Zdjęć w galerii 30

Młodzi aktorzy i recytatorzy z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów i Monodramistów Pandemiczna Wyżyna Teatralna 2020 w Rudzie-Hucie. Na festiwalu gościł też Teatr Straszydełka z Ulana.

Protest rolników w Międzyrzecu
Dodano: 2020-10-07Zdjęć w galerii 77

7 października rolnicy z powiatu bialskiego włączyli się do ogólnopolskiego protestu przeciwko nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt. Protest rozpoczął się w Maniach.

Inauguracja roku akademickiego w...
Dodano: 2020-10-07Zdjęć w galerii 104

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej rozpoczęli 7 października Nowy Rok Akademicki.

Inauguracja roku akademickiego w...
Dodano: 2020-10-07Zdjęć w galerii 106

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej rozpoczęli 7 października Nowy Rok Akademicki.