Koncert z okazji otwarcia wystawy -...
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 37

Wieczór 9 października wyróżnił się wśród innych październikowych wieczorów ciepłym, nastrojowym koncertem w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Dzień Papieski w wykonaniu uczniów...
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 11

11 października 2020 r. obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus". Z tej okazji uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach z zachowaniem wymaganych zasad sanitarnych przedstawili w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym program artystyczny, który był poświęcony życiu papieża Polaka - patrona szkoły.

WOT – dwa tygodnie w terenie
Dodano: 2020-10-13Zdjęć w galerii 10

Nie na poligonie, ale w rejonie odpowiedzialności. Siedlecki 53. batalion lekkiej piechoty odbył dwutygodniowe szkolenie zintegrowane na terenie powiatu siedleckiego i łosickiego.

Kaczy bufet na promenadzie
Dodano: 2020-10-13Zdjęć w galerii 13

W Międzyrzecu na ul. Zamczysko przy Krznie pojawił się kaczy bufet. Mieszkańcy mogą tam pobrać zdrową karmę dla kaczek. Porcja karmy kosztuje symboliczną złotówkę. Kaczy bufet to świetne rozwiązanie, bo znajduje się tam pełnowartościowa karma, która pomoże kaczkom przetrwać zimę, a dla mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, jest to dodatkowa frajda.

Pożegnano śp. ks. Henryka Żuka
Dodano: 2020-10-13Zdjęć w galerii 26

W intencji zmarłego śp. ks. Henryka Żuka odprawiona została 13 października Msza św. żałobna. Eucharystii w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Mszę św. koncelebrowali ks. dr Jarosław Rękawek oraz ks. prałat Henryk Wierzejski.

Międzynarodowe Sympozjum...
Dodano: 2020-10-13Zdjęć w galerii 32

W piątek 9 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbyła się sesja popularnonaukowa w ramach XXXVII Międzynarodowego Sympozjum Kościuszkowskiego.

Nowe koła różańcowe we Włodawie
Dodano: 2020-10-13Zdjęć w galerii 23

W niedzielę 12 października w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie po raz kolejny odbyła się niedziela różańcowa. Jest to szczególny dzień dla Członków Kół Żywego Różańca.

Podsumowano konkurs dla dzieci o...
Dodano: 2020-10-13Zdjęć w galerii 21

W siedleckim starostwie podsumowano 12 października powiatowy etap X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

XIII Biegi Radziwiłłowskie
Dodano: 2020-10-12Zdjęć w galerii 79

8 października na gminnym stadionie sportowym w Sławatyczach odbyły się Biegi Radziwiłłowskie. W zawodach wzięło udział 170 biegaczy. Jest to już XIII edycja biegów organizowana i współfinansowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej.

Odszedł człowiek i kapłan...
Dodano: 2020-10-12Zdjęć w galerii 91

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. Uroczystości pogrzebowe, w których udział wzięło 4o księży, liczne grono parafian, władze samorządowe, znajomi, rodzina, odbyły się 12 października

Siemiatyckie Stowarzyszenie...
Dodano: 2020-10-12Zdjęć w galerii 36

Od 25 lat w Siemiatyczach działa Stowarzyszenie Abstynentów Ignis. Jak wspomina pani Jadwiga, klub powstał m.in. dzięki wsparciu nieżyjących już - ks Zenana Pietrzuczaka i przełożonej domu zakonnego sióstr karmelitanek s. Edyty oraz dzięki pomocy i życzliwości wielu osób, którym bliskie były problemy osób uzależnionych i chciały im pomóc.

Nowy kościół w Sarnakach...
Dodano: 2020-10-12Zdjęć w galerii 63

10 października, po 8 latach budowy, w Sarnakach konsekrowano nowy kościół parafialny. Eucharystii przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, a uczestniczył w niej biskup senior Antoni Dydycz, który był inicjatorem budowy świątyni.