Dzień Dziecka Utraconego w Siedlcach
Dodano: 2020-10-15Zdjęć w galerii 14

15 października w siedleckiej katedrze została odprawiona Msza św. w intencji rodziców dzieci, które zmarły przed przyjściem na świat. Eucharystii przewodniczył biskup Diecezji Siedleckiej Kazimierz Gurda.

Niewidomi artyści
Dodano: 2020-10-15Zdjęć w galerii 12

15 października, na całym świecie obchodzony jest, jako „Dzień Białej Laski”, to okazja do okazania szczególnej troski i pamięci o osobach niewidomych i słabowidzących.

Hiszpański reżyser w Siedlcach
Dodano: 2020-10-15Zdjęć w galerii 45

14 października w Siedlcach gościł hiszpański aktor, reżyser i producent filmowy Francisco Campos Barba. Przyjechał do Polski, aby nakręcić film o Bożym Miłosierdziu. Spotkał się z klerykami WSD, zwiedził Siedlce i Muzeum Diecezjalne, a następnie odwiedził studio internetowej telewizji FARO TV im. bł. Carlo Acutisa, ponieważ zainteresowała go postać młodego świętego, który słynął z miłosierdzia wobec ubogich.

Wystawa - Architektura i dzieła...
Dodano: 2020-10-15Zdjęć w galerii 33

Od 14 października w Galerii PROwizorium ŁOK można oglądać wystawę „Architektura i dzieła sztuki podparyskiej dzielnicy La Défense”.

VR przez zabawę uczy segregacji...
Dodano: 2020-10-15Zdjęć w galerii 65

Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy zrealizował projekt GOK is EKO program edukacyjny pod nazwą „Odpady to też bogactwo, które należy poznać, aby zrozumieć”.

Borowie: kolejny zabytek uratowany
Dodano: 2020-10-15Zdjęć w galerii 9

Jedenaście lat temu samorząd gminy Borowie przejął od parafii nadszarpnięty zębem czasu kościół wraz z dzwonnicą i z każdym rokiem przywraca blask tej klasycystycznej perełce. 13 października, po wykonaniu prac konserwatorskich, do obiektu powrócił zabytkowy ołtarz z namalowanym w dziewiętnastym wieku obrazem Chrystus - Gorejące Serce.

Dzień Nauczyciela w Czartajewie
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 66

Chociaż z powodu pandemii tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbyły się w ścisłym reżymie sanitarnym i wąskim gronie osób, to nie były one szablonowe. W tym roku nauczyciele rzucili wyzwanie uczniom. Odbył się stadionowy „challenge” - biegi sztafetowe, uczniowie kontra nauczyciele.

Burmistrz nagrodził nauczycieli
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 21

14 października w Dniu Edukacji Narodowej burmistrz Siemiatycz wręczył wyróżnienia i nagrody za wybitne osiągnięcia dydaktyczne.

Nabożeństwo fatimskie w siedleckiej...
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 58

13 października w parafii katedralnej zostało odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Nagrody burmistrza wręczone
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 24

13 października w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Miasta Węgrowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pożar w fabryce ciastek
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 25

Kłęby gęstego czarnego dymu pojawiły się nad ulicą Radzyńską około godziny 7.00. Ich źródłem był pożar odpadów wafli na placu w zakładzie Dr. Gerard. Spaleniu uległo składowisko odpadów poprodukcyjnych z linii produkcji wafli. Zagrożone były dwa budynki – budynek biurowy i hala wysokiego składowania produktów ciastkarskich. Na te budynki oddziaływała wysoka temperatura i zadymienie.

Noc Bibliotek w Żelechowie
Dodano: 2020-10-14Zdjęć w galerii 12

W piątek 9 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie odbyła się szósta edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie".