Narodowe Święto Niepodległości w...
Dodano: 2020-11-11Zdjęć w galerii 51

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Międzyrzecu Podlaskim ze względu na pandemię koronawirusa były obchodzone w sposób symboliczny z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Łuków: gotowi do biegu
Dodano: 2020-11-11Zdjęć w galerii 45

Od 28 lat 11 listopada na ulicach Łukowa pojawiali się biegacze. W tym roku Łukowskie Biegi Niepodległości nie mogły się odbyć. Ale za to, uczestnicy konkursu przygotowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji pokazują, że są „Gotowi do biegu”.

Święto Niepodległości w Łosicach
Dodano: 2020-11-11Zdjęć w galerii 31

Inaczej niż w poprzednich latach, ale w duchu patriotyzmu świętowano w Łosicach 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele św. Zygmunta Króla w Łosicach.

Łuków: Święto Niepodległości 2020
Dodano: 2020-11-11Zdjęć w galerii 115

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się według reguł jakie wyznacza pandemia. Dlatego też łukowskie obchody Święta 11 Listopada były bardzo skromne, ale za to mieszkańcy mogli w nich uczestniczyć za pośrednictwem internetu.

Powiat Siemiatycki w hołdzie Ojczyźnie
Dodano: 2020-11-11Zdjęć w galerii 24

Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w sposób symboliczny mieszkańcy Siemiatycz i powiatu siemiatyckiego wraz z przedstawicielami władz samorządowych, księżmi i siostrami zakonnymi uczcili Święto Niepodległości.

Skromnie uroczystości w Zalesiu
Dodano: 2020-11-11Zdjęć w galerii 13

102. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w tym roku obchodzona jest niezwykle skromnie. Władze gminy Zalesie oraz delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym pamięci poległym za niepodległość.

Siemiatycze w biało – czerwonych...
Dodano: 2020-11-10Zdjęć w galerii 28

W Święto Niepodległości Siemiatycze wkraczają w biało czerwonych barwach. Flagi zawieszono na ulicach, urzędach, instytucjach i domach mieszkalnych. W ten sposób nawet przy braku oficjalnych obchodów Dnia Odzyskania Niepodległości, mieszkańcy miasta i powiatu wyrażają swój patriotyzm.

Uczestnicy Centrum Integracji...
Dodano: 2020-11-10Zdjęć w galerii 29

Udział w zajęciach Centrum Integracji Społecznej, to nie tylko próba powrotu na rynek pracy, to także szeroko rozumiana reintegracja społeczna. W listopadzie, gdy zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, jednym z tematów poruszanych w CIS jest wolność i niepodległość.

Uroczystości pogrzebowe ks. Józefa...
Dodano: 2020-11-09Zdjęć w galerii 52

9 listopada w Makarówce koło Huszlewa odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego proboszcza tej parafii ks. Józefa Celińskiego-Goździka. Ksiądz Józef był proboszczem parafii Makarówka 17 lat. Zmarł 5 listopada. Przeżył 85 lat w tym 61 lat w kapłaństwie. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło 15 kapłanów, rodzina zmarłego kapłana i parafianie. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Maciej Miecznikowski zaśpiewał na...
Dodano: 2020-11-09Zdjęć w galerii 14

W piątek, 6 listopada w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury z wyjątkowym patriotyczno-religijnym koncertem wystąpił Maciej Miecznikowski. Jest on specjalnym projektem przygotowanym przez wokalistę z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Koncert, któremu patronował Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, zainaugurował radzyńskie obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„1920 wojna światów” w...
Dodano: 2020-11-09Zdjęć w galerii 14

Od 6 listopada w Radzyńskim Ośrodku Kultury można obejrzeć niezwykłą wystawę plakatów pt. „1920 wojna światów”. Ekspozycja ma charakter edukacyjny. Nowoczesny i awangardowy sposób przekazu ma to ułatwić. W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawką i wojną polsko-bolszewicką. Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

Sobotni spacer
Dodano: 2020-11-07Zdjęć w galerii 20

Od dziś w całym kraju obowiązują kolejne ograniczenia związane z walką z epidemią koronawirusa. Jedna najważniejsze zasady powtarzane od miesięcy, to dystans, dezynfekcja i maseczka.