Biskup Gurda: Rozpoczynamy czas...
Dodano: 2019-03-06Zdjęć w galerii 84

- Rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Przez czterdzieści dni będziemy słuchać słowa, jakie Bóg kieruje do nas w tekstach Starego i Nowego Testamentu. Będziemy prosić Ducha Świętego, aby swoją mocą i mądrością napełnił nasze serca, byśmy lepiej rozumieli Boże Słowo - mówił w homilii Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda w Środę Popielcową 6 marca w katedrze siedleckiej podczas Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem.

Uczniowie z miejscowości...
Dodano: 2019-03-06Zdjęć w galerii 32

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Izdebkach-Kosnach w środę, 6 marca odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Udział w nagraniu, poznanie specyfiki pracy radiowców oraz pamiątkowe zdjęcia złożyły się na pobyt w lokalnej rozgłośni.

Miastków Kościelny: przepiękne...
Dodano: 2019-03-06Zdjęć w galerii 90

Wyjątkowe pary świętowały złote, szmaragdowe, diamentowe, żelazne i brylantowe gody. Z tej okazji wręczono prezydenckie medale, a władze samorządowe zorganizowały uroczyste spotkanie. 13 małżeńskich par obchodziło złote gody, a państwo Władysława i Jan Dadasowie 78. rocznicę ślubu.

Miastków Kościelny: przepiękne...
Dodano: 2019-03-06Zdjęć w galerii 94

Wyjątkowe pary świętowały złote, szmaragdowe, diamentowe, żelazne i brylantowe gody. Z tej okazji wręczono prezydenckie medale, a władze samorządowe zorganizowały uroczyste spotkanie. 13 małżeńskich par obchodziło złote gody, a państwo Władysława i Jan Dadasowie 78. rocznicę ślubu.

Rośnie frekwencja na szkoleniach dla...
Dodano: 2019-03-06Zdjęć w galerii 13

Koła gospodyń wiejskich były najliczniejszą grupą biorącą udział w szkoleniu dla organizacji pozarządowych z powiatu siemiatyckiego. W szkoleniu, które odbyło się we wtorek, 5 marca w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach uczestniczyło prawie 40 osób.

Kolejny sukces uczniów z ZSP w...
Dodano: 2019-03-06Zdjęć w galerii 12

Już po raz ósmy odbył się Mazowiecki Konkurs Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej, zorganizowany przez Technikum Geologiczno–Geodezyjno–Drogowe w Warszawie. Konkurs jest skierowany do wszystkich chętnych uczniów technikum geodezyjnego z województwa mazowieckiego.

Biegacze w Stoczku Łukowskim
Dodano: 2019-03-05Zdjęć w galerii 216

Ponad 200 osób wzięło udział w XIX Ogólnopolskim Biegu „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Biegi odbyły się w sobotę 2 marca dla uczczenia zwycięskiej bitwy pod Stoczkiem rozegranej podczas Powstania Listopadowego.

Medal dla księdza prałata...
Dodano: 2019-03-05Zdjęć w galerii 34

Ksiądz prałat Mirosław Łubik, emerytowany proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie otrzymał medal „Za zasługi dla Niepodległości”. To docenienie działań jakie podejmował ksiądz Mirosław Łubik podczas stanu wojennego, i za jego pomoc niesioną osobom, które były wówczas internowane.

Podwójne jubileusze małżeńskie w...
Dodano: 2019-03-05Zdjęć w galerii 23

28 lutego w Gminie Kotuń odbyło się uroczyste wręczenie medali parom małżeńskim, które w 2018 roku obchodziły swoje diamentowe i złote gody.

Leśne Skrzaty w spektaklu o...
Dodano: 2019-03-05Zdjęć w galerii 50

Sześciolatki z Przedszkola nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie wzięły udział w niecodziennym przedstawieniu. Niecodziennym, bo aby się na nie dostać rodzice musieli skasować specjalny bilet wstępu. Wszystko po to, aby choć przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Na widowni, poza rodzicami, zasiadł również burmistrz Węgrowa, Paweł Marchela.

Szkoła w Starejwsi walczy o tytuł...
Dodano: 2019-03-05Zdjęć w galerii 13

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Starejwsi znalazła się w gronie polskich szkół, które walczą o wejście do najlepszej 20-tki placówek biorących udział w Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport.

Terespol: VII edycja „Tropem...
Dodano: 2019-03-05Zdjęć w galerii 85

Bieg „Tropem Wilczym” to największa impreza sportowo – edukacyjna, jaka towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem akcji jest fundacja Wolność i Demokracja. W Terespolu organizatorami byli: Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury.