595- lecie parafii w Miastkowie...
Dodano: 2019-11-30Zdjęć w galerii 91

17 listopada w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym odbyły się uroczystości z okazji 595-lecia założenia parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym. Mszę świętą celebrował biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Sawczuk w asyście księdza kanonika Adama Turemki, proboszcza tutejszej parafii.

Dzień dawcy szpiku w Zespole...
Dodano: 2019-11-30Zdjęć w galerii 24

To był niezwykły dzień, mobilizujący do czynienia dobra i dzielenia się tym co w każdym z ludzi jest najcenniejsze. W czwartek, 28 listopada z inicjatywy Karola Zdzichowskiego z klasy IVB TŻiUG w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Pomysł Karola spotkał się z dużym entuzjazmem dyrekcji oraz nauczycielek, które pomogły w realizacji „komórkomanii”.

Sztuczni pacjenci pomocą dla...
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 45

Collegium Mazovia-Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach oddała do użytku Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Przy pomocy niezwykle zaawansowanych technicznie fantomów studenci pielęgniarstwa będą mogli przećwiczyć niemal wszystko: od podstawowych zabiegów przy obłożnie chorych do ratowania życia przy ciężkich urazach i wstrząsach.

Sławatycze: Kościół konsekrowany...
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 15

Kościół Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach wpisuje się w historię diecezji siedleckiej od ponad 100 lat. W tym roku przypada setna rocznica konsekracji kościoła. Z tej okazji powstała wystawa upamiętniająca najważniejsze wydarzenia z życia parafii.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod...
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 46

Historycznym momentem w życiu gminy i społeczności Soból było wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Społeczno-Kulturalnego.

Nowe auto dla WTZ w Konstantynowie
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 12

Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstantynowie otrzymał 28 listopada nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych. Obecny jest już wysłużony i wyeksploatowany.

Pierwszoklasiści z Lisikierza...
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 30

W piątek, 29 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Lisikierzu. Podczas wizyty w radiu mali goście wzięli udział w nagraniu.

Tradycja przyciąga
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 13

Mazowsze słynie z wielu produktów tradycyjnych i regionalnych, które wyróżniają się pod względem smaku, zapachu czy sposobu ich przyrządzania. Rynek takich produktów odgrywa coraz większe znaczenie w Polsce i w całej Unii Europejskiej. To, że cieszą się one dużym zainteresowaniem, pokazało bezpłatne szkolenie pn. „Mazowieckie dobre praktyki i tradycje kulinarne – produkty regionalne i tradycyjne”. Wzięło w nim udział blisko 100 osób z ośmiu powiatów województwa mazowieckiego.

Uczniowie z Olszanki w Radiu Podlasie
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 44

W piątek, 29 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszance. Podczas wizyty w radiu uczniowie kl. IV, V i VI wzięli udział w nagraniu.

„Król zwierząt” na scenie...
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 26

Około 350 młodych widzów z Łukowa i okolic miało okazję obejrzeć spektakl teatralny „Król zwierząt”. Przed najmłodszymi widzami wystąpili aktorzy z Teatru Urwis. Była to okazja i do zabawy, i do nauki m.in. tego, że nie wolno oceniać innych po pozorach.

Radoryż Smolany: ślubowanie kadetów
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 25

104 uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym złożyło ślubowanie. W uroczystości, która odbyła się 27 listopada, udział wzięło wielu zaproszonych gości oraz rodziny kadetów z klas mundurowych. Ślubowanie połączono z obchodami Dnia Podchorążego.

Korytnica: jubileusz ćwierćwiecza...
Dodano: 2019-11-29Zdjęć w galerii 136

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Korytnicy w gminie Trojanów świętowała jubileusz ćwierćwiecza budynku szkoły, chociaż pierwsza placówka oświatowa powstała w tej miejscowości niemal sto pięćdziesiąt lat temu. Prezentem od władz gminy będzie budowa boiska wielofunkcyjnego.