I Siedlecki Marsz Żołnierzy...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 275

I Siedlecki Marsz Żołnierzy...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 134

Pamięć o powojennych bohaterach, obrona ich dobrego imienia, wezwanie do naśladownictwa w umiłowaniu Ojczyzny i pracy nad sobą – to główne wątki przemówień i haseł z I Siedleckiego Marszu Żołnierzy Wyklętych.

W Kąkolewnicy powstała nowa...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 16

Gmina Kąkolewnica wydzierżawiła budynek ośrodka zdrowia dla SP ZOZ Międzyrzec. Remont budynku kosztował blisko 400 tys. złotych.

Rowery na niepogodę – zawody jazdy...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 39

Po raz trzeci Podlaska Grupa Rowerowa wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach zorganizowali zawody na trenażerach multimedialnych. Trenażery są to stacjonarne rowery, które dają możliwość jazdy na symulowanych trasach. Sprzęt pozwala na treningi niezależnie od pogody, dlatego jest ciekawą alternatywą dla osób, które chcą doskonalić formę przed rozpoczęciem sezonu rowerowego.

Międzynarodowa Dwójeczka Cup w...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 181

Przez trzy dni rozgrywany był w Łukowie Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej „Dwójeczka Cup”. Najlepsze okazały się szczypiornistki z Mińska. Drużyna gospodarzy SPR Łukovia Łuków zajęła ostatecznie piąte miejsce.

Rekolekcje Akacji Katolickiej w Kodniu
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 27

W dniach od 8 do 10 marca w Sanktuarium Maryjnym w Kodniu 80 członków Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej przeżywało wielkopostne rekolekcje. Skupieniu przewodniczył ks. Mariusz Zaniewicz.

Święte znaki w parafii w Wólce...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 72

W dniach 3 – 10 marca 2019 roku w parafii p.w. św. Stanisława Kostki odbywały się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Punktem kulminacyjnym tygodnia misyjnego było przybycie św. znaków: obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwii bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył J.E. ks. bp Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej.

Łosice: Aktywna „Dwójka”
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 20

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach znalazła się wśród 25 szkół województwa mazowieckiego, które zakwalifikowały się do II edycji programu AKTYWNA SZKOŁA.

Stara Kornica – sobota ze sztuką...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 69

Wiejska Galeria w Starej Kornicy jest miejscem, gdzie mogą się prezentować lokalni twórcy. Anna Szpura liderka grupy nieformalnej, która utworzyła Wiejską Galerię, powiedziała Radiu Podlasie, że był to projekt w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ,,Mazowsze lokalnie” . Miał być realizowany przez pół roku, a trwa już blisko dwa lata.

Stara Kornica – sobota ze sztuką...
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 7

W sobotę 9 marca w sali GOK w Starej Kornicy odbyło się spotkanie ze sztuką, organizowane przez Wiejską Galerię. Na scenie swoje wiersze z wydanego właśnie tomiku zaprezentowała Marianna Kruk z Nowych Szpaków.

Stara Kornica – sobota ze sztuką
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 34

W sobotę 9 marca w sali GOK w Starej Kornicy odbyło się spotkanie ze sztuką, organizowane przez Wiejską Galerię. Na scenie swoje wiersze z wydanego właśnie tomiku zaprezentowała Marianna Kruk z Nowych Szpaków. Głównym punktem programu sobotniego spotkania zorganizowanego przez Wiejską Galerię w Starej Kornicy był koncert zespołu Pieskowskije Wiesiełuchy spod Berezy Kartuskiej na Białorusi.

Żelechów: awanse w Lelewelu
Dodano: 2019-03-11Zdjęć w galerii 73

Kadeci klas mundurowych żelechowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela otrzymali awanse na wyższe stopnie. Tego dnia mundurowi zaprezentowali też swoje umiejętności zdobywane podczas zajęć szkolnych.