„Tribute to Gary Moore”. Jack...
Dodano: 2019-11-05Zdjęć w galerii 64

31 października, przy komplecie publiczności, w Radzyńskim Ośrodku Kultury zagrał Jack Moore. Gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a podczas koncertu zaprezentował repertuar bliski temu, co robił jego ojciec. Artyście na scenie towarzyszył wokalista Szymon Pejski, a także Łukasz Gorczyca (bas), Tomasz Dominik (perkusja) i Kuba Szturm (gitara).

Siemiatycze: pożar domu przy ul....
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 9

Trwa akcja straży pożarnej na ul. Fabrycznej w Siemiatyczach. Pali się poddasze drewnianego domu .

Wszyscy Święci balują… w szkole
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 34

Bal Wszystkich Świętych odbył się 31 października w Katolickiej Szkole Podstawowej w Białej Podlaskiej.

Zamyślenia zaduszkowe
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 22

Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. 3 listopada )w Rzeczycy koło Międzyrzeca Podlaskiego odbyła się kolejna edycja „Zamyśleń Zaduszkowych” . Był to czas poświęcony na zadumę nad sensem życia i przemijaniem. Spotkanie zorganizował Klub Seniora w Rzeczycy.

Kościół Siedlecki modlił się za...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 97

4 listopada biskup siedlecki Kazimierz Gurda, podczas Eucharystii sprawowanej w katedrze siedleckiej, modlił się za zmarłych biskupów, prezbiterów, alumnów i osoby życia konsekrowanego z diecezji siedleckiej. Wraz z Księdzem Biskupem Mszę św. koncelebrowało wielu kapłanów.

Maciejowice: powstała atrakcyjna...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 9

Ponad tysiąc sto sztuk różnego rodzaju roślin posadzono w dwóch ogrodach dydaktycznych, które powstały w Maciejowicach. W każdym z nich zainstalowane są gry, tablice edukacyjne, jest też hotel dla owadów, ścieżka sensoryczna, ławki edukacyjne i wiele innych elementów. Wszystko to w pobliżu placu zabaw i siłowni pod chmurką.

„Święto chleba” w sokołowskim...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 20

25 października Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim podsumował w Sokołowskim Ośrodku Kultury XI edycję Tygodnia Chleba i Zdrowego Stylu Życia.

Korowód Świętych i...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 196

31 października w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach odbył się Korowód Świętych i Błogosławionych.

Korowód Świętych i...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 128

31 października w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach odbył się Korowód Świętych i Błogosławionych. Wydarzenie to wprowadziło w uroczystość Wszystkich Świętych i podkreśliło bogactwo Kościoła, jakim są orędujący za nami święci i błogosławieni.

Bal Świętych w siemiatyckiej...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 61

W strojach świętych i błogosławionych, ze skrzydłami aniołów, w aureolach, tak wystrojone dzieci w niedzielę, 3 listopada przyszły na Mszę Świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. Dzieci zajęły pierwsze ławki w kościele i bardzo aktywnie uczestniczyły w Eucharystii.

Garwoliński Dzień Seniora
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 17

30 października na sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbył się Miejski Dzien Seniora. Podczas spotkania nie zabrakło życzeń i gratulacji pod adresem seniorów. Burmistrz Marzena Świeczak pogratulowała prężnie działającym Klubowi Seniora i Miejskiej Radzie Seniorów.

Kolorowa Jesień w łukowskim...
Dodano: 2019-11-04Zdjęć w galerii 50

Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie zaprosiło po raz kolejny dzieci z wszystkich miejskich przedszkoli do udziału w Przeglądzie Piosenki Jesiennej „Kolorowa Jesień”. Na przedszkolnej scenie zaprezentowało się siedem młodych wokalistek.