Wieczornica w Dobryniu Dużym
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 18

17 września w Dobryniu Dużym odbyła się uroczysta Wieczornica upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz atak ZSRR na Polskę.

Sokołów Podlaski po raz kolejny...
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 52

Sokołów Podlaski w ostatnich tygodniach żyje wyjątkową inicjatywą. Akcją, w którą włączyło się wielu ludzi o dobrych sercach. Zareagowały instytucje, szkoły, przedszkola. Zorganizowano pikniki, koncerty, aukcje. Sokołowianie tak łatwo się nie poddają. A wszystko to dla pięknej, młodej, utalentowanej i bardzo chorej osoby, która stoi na progu swego dorosłego życia. Życia pełnego planów, marzeń…. Ta wyjątkowa osoba ma na imię Ula.

Gmina Sterdyń: drogi oficjalnie...
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 36

Sześć dróg na terenie gminy Sterdyń poświęcono i oddano do użytku w środę, 18 września. Dwie drogi samorząd wykonał ze środków własnych, pozostałe cztery zostały w 80 proc. dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowe drogi mają nie tylko poprawić komfort podróżowania ale również przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Maciejowice: to był udany festiwal
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 77

Pierwszy Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego przeszedł już do historii. Zapisze się na jej kartach jako wspaniałe wydarzenie podkreślające dziedzictwo kulturowe ziemi maciejowickiej. Głównym jego celem było zaangażowanie jak najszerszego kręgu społeczeństwa w kultywowanie tradycji ludowych, zwiększenie dostępności do kultury lokalnej społeczności, świadomości tradycji ludowej i kulturowej Powiśla maciejowickiego.

Minister Kowalczyk w Pilawie i...
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 11

Spotkania z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem cieszą się w powiecie garwolińskim dużą popularnością, bo i poruszane tematy interesują mieszkańców wsi i małych miasteczek. Podobnie było w Pilawie i Maciejowicach, gdzie gościł 17 września.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą we...
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 57

Rolnictwo, zrównoważony rozwój czy budowa przejścia granicznego to tylko nie które kwestie poruszone podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy we Włodawie.

80. rocznica sowieckiej agresji na...
Dodano: 2019-09-19Zdjęć w galerii 18

W roku 2019 przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Z tej okazji we wtorek, 17 września Samorząd Miasta Węgrowa zorganizował uroczystości pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Policjantów w Miednoje i Ostaszkowie.

24 marsz szlakiem Legionów...
Dodano: 2019-09-18Zdjęć w galerii 31

17 września w Leśnej Podlaskiej zakończył się dwudniowy 24 marsz szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu. W marszu wzięło udział 45 uczniów klas mundurowych szkół średnich z Wisznic, Małaszewicz i Janowa Podlaskiego

Szkoła jak pałac
Dodano: 2019-09-18Zdjęć w galerii 42

Nie jest największa, ale trzyma poziom, dba o tradycję, a teraz może nazywać się również jedną z najbardziej stylowych siedleckich szkół. IV Liceum Ogólnokształcące imienia hetmana Stanisława Żółkiewskiego celebrowało dziś (18 września) powrót do swej historycznej siedziby.

Kobiety na wsi przejmują stery
Dodano: 2019-09-18Zdjęć w galerii 17

W 2018 roku weszła w życie ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich, która spowodowała, że organizacje te zaczęły powstawać jak przysłowiowe grzyby po deszczu. W województwie podlaskim przed wejściem w życie ustawy zarejestrowanych było 8 kół. W tej chwili jest ich prawie 300.

Święto plonów w gminie Wiśniew
Dodano: 2019-09-18Zdjęć w galerii 20

W niedzielę, 15 września rolnicy z gminy Wiśniew obchodzili święto plonów. Dożynki w tej gminie odbywają się w trzecią niedzielę września, co rok w innej parafii. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym w Radomyśli odprawioną przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Szymoniuka, celebrowaną w intencji rolników.

Siedlce: w rocznicę sowieckiej napaści
Dodano: 2019-09-18Zdjęć w galerii 22

17 września w parafii Ducha Świętego w Siedlcach sprawowana była Eucharystia w 80. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. kanonik Janusz Wolski.