MIASTO SIEDLCE
Koncert Laureatów festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” /ZDJĘCIA/
2015-02-01 20:23:59 Artykuł czytany 3974 razy
Koncert Laureatów VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” odbył się 1 lutego w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Kolędy i pastorałki zaprezentowali nagrodzeni i wyróżnieni soliści oraz chóry i zespoły wokalno – instrumentalne.
W tym roku festiwal rozbrzmiewał w 11 miejscowościach województwa mazowieckiego w:Garwolinie, Górze Kalwarii, Kałuszynie, Mińsku Mazowieckim, Mrozach, Sokołowie Podlaskim, Sulejówku, Warszawie, Węgrowie, Zegrzu, Siedlcach.
Głównym organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach przy współpracy ośrodków kultury miast naszego regionu, w których odbyły się przesłuchania konkursowe: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, Domu Kultury w Kałuszynie, Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, Gminnego Centrum Kultury w Mrozach, Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, Węgrowskiego Ośrodka Kultury, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” jest Krzysztof Grzegorz Boruta – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
LISTA LAUREATÓW
Nagrody specjalne dla wyróżniających się akompaniatorów:
Robert Gryczka (Siedlce), Damian Kryński (Siedlce),Alina Małachowska (Warszawa), Łukasz Potera (Siedlce),Maja Rumocka (Węgrów), Jakub Uziębło (Siedlce), Krzysztof Wilusz (Chotomów)
GRAND PRIX FESTIWALU:
Zuzanna Bomze (śpiew), Alina Małachowska (fortepian)
Artystyczny Dom Animacji, Filia Domu Kultury Włochy w Warszawie Opiekun: Alina
Małachowska
Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I-III
III miejsca:
Adriana Masiak, Olga Masiak, Wiktoria Świerczewska
Świetlica Stowarzyszenia Dobroczynnego w Skórcu
Opiekun: Ewa Masiak
Zespół Wokalny
(Nadia Bronisz, Amelia Kowal, Lena Łozowska, Magda Matusik,
Julia Matusik, Kornelia Oleszczuk, Anna Piotrowska, Anna Rudaś,
Maria Rychlik, Patryk Wrzeszcz)
Węgrowski Ośrodek Kultury
Opiekun: Maja Rumocka
II miejsce:
Karolina Ilnicka
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
Opiekun: Marek Pawłowicz
I miejsce:
Liwia Długosz
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni
Opiekun: Bożena Kaczmarek
Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
Wyróżnienie:
Julia Wiśniewska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
Opiekun: Bożena Suwała
III miejsca:
Olga Jagieło
Zespół Oświatowy w Pruszynie, Szkoła Podstawowa
Opiekun: Maciej Turkowski
Jakub Wronkowski (śpiew), Krzysztof Rumocki (fortepian) - Węgrowski Ośrodek Kultury
Opiekun: Maja Rumocka
II miejsca:
Aleksandra Tudek - Zespół Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, Szkoła Podstawowa
Opiekunowie: Barbara Kotlarska, Radosław Mitura
Zespół DUET Katarzyna Pasierbowicz i Magdalena Pasierbowicz - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie
Opiekun: Krzysztof Wilusz
I miejsce:
Adriana Masiak - Świetlica Stowarzyszenia Dobroczynnego w Skórcu
Opiekun: Ewa Masiak
Kategoria: Gimnazja
III miejsca:
Zespół Kantyczki (Katarzyna Lipska, Julia Pawlak, Paulina Śledziewska)
Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Opiekun: Monika Misiura
Marcelina Mrazek, Artystyczny Dom Animacji, Filia Domu Kultury Włochy w Warszawie
Opiekun: Alina Małachowska
II miejsca:
Olga Ślepowrońska (śpiew), Damian Kryński (fortepian), Paweł Rymuza (gitara basowa)
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach
Opiekunowie: Małgorzata Rudnicka, Maciej Turkowski
Agnieszka Skup (śpiew, gitara), Wiktoria Teperek (śpiew)
Publiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w
Siedlcach
Opiekunowie: Elżbieta Chachaj, Wioletta Skup
I miejsce:
Społeczne Ognisko Muzyczne Stanisława Kadłubowskiego w Wyszkowie
Aleksandra Beszterda, Kinga Beszterda, Kalina Kędzior, Paulina Kowalska, Paulina Kluczek,
Barbara Kwaśny, Hanna Kwaśny, Kalina Kur, Szymon Kurowski, Karolina Liśkiewicz,
Alicja Mąka, Kacper Piątek, Radosław Piątek, Szymon Piątek, Maria Siembor,
Zofia Siembor, Angelika Wawryła, Dawid Zwoliński, Karolina Zwolińska
Opiekun: Stanisław Kadłubowski
Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne
Wyróżnienie:
Milena Możdżonek (śpiew), Weronika Gochnio (skrzypce)
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach
Opiekun: Magdalena Ostas
III miejsce:
Maria Zielińska
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach
Opiekun: Robert Gryczka
II miejsce:
Zespół Wokalno-Instrumentalny
Katarzyna Adamowicz, Justyna Kowalczyk, Emilia Mucha,
Piotr Odoszewski, Paweł Odoszewski
Parafia Trójcy Świętej w Łosicach
Opiekun: Mirosław Odoszewski
I miejsce:
Monika Ratuska (śpiew) – Wołyńce, Damian Kryński (fortepian) – Siedlce
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach
Opiekun: Wojciech Ciekom
Kategoria: Rodziny i Dorośli
Wyróżnienia:
Zespół MROKOWIACY
Mroków
Teresa Biniecka, Aleksander Borkowski, Hanna Dąbrowska, Urszula Fijałkowska, Justyna Kurzepa, Barbara Ostrowska, Halina Pakuła, Kazimiera Perzyna, Henryk Popławski,Krystyna Romanowska, Barbara Rosik, Albin Rydzewski,Marian Satniec, Janina Sokołowska, Jadwiga Szyszkowska, Anna Żelazowska
Opiekun: Henryk Popławski
Żaneta Badełek z Zespołem - Parafia św. Stanisława i Aniołów Stróżów w Zbuczynie
Opiekun: Łukasz Orzełowski
III miejsce:
Alicja Danielska (śpiew), Bożena Kaczmarek (fortepian) Sokołów Podlaski
Opiekun: Alicja Danielska
II miejsce:
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Młode Kurpie”
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Chętnika w Jednorożcu
Wiktoria Dębek, Weronika Jóżwik, Weronika Koziatek, Anna Kubiak, Izabela Małkowska, Maria Małkowska, Karolina Mydło, Adriana Olender, Patrycja Olender, Angelika Opalach, Michalina Orzechowska, Martyna Panuś, Izabella Piotrak, Patrycja Staszewska, Gabriela Świderska, Szymon Świderski, Natalia Tańska, Wiktor Więckowski, Joanna Wilga,
Aleksandra Wódkiewicz, Adam Zwierzchowski
Opiekunowie: Barbara Nizielska, Edward Koziatek
I miejsce:
Nela Zawadzka (śpiew), Alicja Zawadzka (fortepian)
Węgrów
Opiekunowie: Aneta Mroczek, Anna Stokalska
Kategoria: Chóry
III miejsce:
Chór Dziewczęcy - Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu
Dyrygent: Agnieszka Majewska
II miejsce:
Chór Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku
Dyrygent: Małgorzata Barcik
I miejsce:
Warszawski Chór Międzyparafialny Cantores Sanctae Barbarae
Dyrygent: Artur Backiel
Festiwal „Kolędowe Serce Mazowsza” odbył się pod patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl.
DJ
Zobacz także
- Bp Suchodolski: „Dobry zespół to...
- Zimowe miasteczko na siedleckim...
- Dzień Tradycji Służby Więziennej
- Siedlce: Tydzień Pomocy Osobom...
- Wieczór Chwały
- Siedlce: wypadek na ul. Warszawskiej
- Czy zdrożeją przewozy MPK?
- Największe zimowe miasteczko na...
- PEC: najpierw spalarnia, potem duże OZE
- Uczestnicy zajęć feryjnych...
tel. 500 187 558 a.bialczak@radiopodlasie.pl |
| | | |
tel. 512 111 737 jablkowska.m@radiopodlasie.pl |
| | | |
tel. 502 173 757 andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl |
| | | |
tel. 504 838 118 skorupski@radiopodlasie.pl |
Komentarze
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
-
Przyjęli Maryję do swoich domów
-
Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom
-
Stacja Siemiatycze... Dworzec PKP nocą
-
W styczniu doczekamy sie opadów śniegu...
-
List z kodymskiej parafii...
-
Szopki i dekoracje świątecznie w siedleckich kościołach
-
Pasterka 2020 I
-
Dekoracja świąteczna w radzyńskim sanktuarium
-
Pasterka w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie
-
Pasterka w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach
-
Bożonarodzeniowe Szopki w kościele w Siemiatyczach, Pobikrach, Czajach...
-
„OTO JA ODDAJĘ GO PANU” - POGRZEB IGNACEGO BIJATY
-
Profesjonalny warsztat dla twojego samochodu
-
Konferencja prasowa S. Izdebskiego
-
Protest w Zdanach cz. 2
-
Protest rolników w Zdanach
-
Hiszpański reżyser w Siedlcach
-
Wesoła Trójeczka – sprintem do maratonu
-
Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - 2
-
Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - 1
-
Koło Przyjaciół KRP z Zalesia świętowało 10-lecie istnienia
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
Zapraszamy na audycje:
O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:
Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...
więcej »- Jak wspierać osoby z chorobą... 2022-12-13 13:12:00 Kategoria:
- Radiowa nowenna przed jubileuszem... 2022-12-07 10:16:34 Kategoria:
- Festyn z okazji 30-lecia KRP w... 2022-11-25 10:54:35 Kategoria:
Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:
Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...
więcej »Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:
Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...
więcej »Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:
Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....
więcej »Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:
SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...
więcej »Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:
Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...
więcej »Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:
Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?
więcej »Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:
Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...
więcej »Siedlce
Pon | Wt | Śr | Czw | Pią | So | Nd |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Kondolencje
Ostatnio komentowane
- Do Zabuża po nowym asfalcie
- Protest przewoźników w Koroszczynie
- Wręczono Nagrody Starosty Siedleckiego /ZDJĘCIA/
- Wozy bojowe amerykańskiej armii w Sokołowie Podlaskim
- Zmarł wieloletni komendant garwolińskiego hufca ZHP
- Emerytowani nauczyciele otrzymali ,,Pochodnie oświaty’’
- Czy w Łaskarzewie odkopano średniowieczną drewnianą drogę?
- 600-lecie Garwolina
- Czy w Łukowie może powstać galeria handlowa?
- Kościół na Brzeskiej po remoncie robi wrażenie!