Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze
X Diecezjalny Konkurs Plastyczny pamięci Jana Pawła II
„IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”
Komisja artystyczna:
1.Sławomir Żyłka-przewodniczący komisji (instruktor d/s plastyki – Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie - Majoracie, Łukowski Ośrodek Kultury)
2. Hanna Wiącek – członek komisji (nauczyciel dyplomowany plastyki i kształcenia zintegrowanego – Łuków)
3.Barbara Michalczuk- członek komisji (nauczyciel dyplomowany historii i bibliotekoznawstwa- Ulan-Majorat),
spośród 264 prac nagrodziła 12, wyróżniła 17, wyróżniła udziałem w wystawie 38 autorów nadesłanych prac konkursowych.
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się 17 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie.
Na wernisażu, honorowi Patroni Ks. Kan. Andrzej Witkowski – Proboszcz Parafii Ulan i Pan Jarosław Koczkodaj – Wójt Gminy Ulan-Majorat wręczyli pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Komisarzem Konkursu i wystawy była Pani Danuta Przysiadka. Wydarzeniu towarzyszył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ulaniacy”.
Prace konkursowe prezentowały wysoki poziom plastyczny w ciekawy sposób obrazujący symboliczny cytat „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” .
Na poziomie gimnazjum w wielu pracach dominuje wyraźny element ekspresji oraz ogromna wrażliwość i dojrzałość emocjonalna młodych artystów.
W kategorii 5-6 lat nagrodę otrzymał
Michał Mazur 5 lat–Zespół Szkół w Białce - opiekun Agnieszka Kapczuk
W kategorii 5 – 6 lat wyróżnienia otrzymali
Antoni Retmaniak 6 lat – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sobieniach Jeziorach - opiekun Agnieszka Rezwow
Emilia Piekarska 6 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie – Filia w Sętkach - opiekun Grażyna Szymecka
Oliwia Szmalkowska 5 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Teresa Grabowska
W kategorii I-III nagrody otrzymali
Nataniel Romaniuk 9 lat - Szkoła Podstawowa w Połoskach - opiekun Marta Dawidziuk
Bartłomiej Dmowski 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Andżelika Sposób 10 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
W kategorii I – III wyróżnienia otrzymali
Julia Sudowska 8 lat – Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach – opiekun Agnieszka Jasińska
Wiktoria Gładysz 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Katarzyna Batyra – Wiatr 9 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Małgorzata Tabara
W kategorii IV - VI nagrody otrzymali
Martyna Soszyńska 12 lat - Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach – opiekun Sławomir Weśniuk
Patrycja Cieślak 11 lat – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej -opiekun Marzena Antoniuk
Mateusz Osiak 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Amelia Kapczyńska 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
W kategorii IV - VI wyróżnienia otrzymali
Monika Jastrzębska 12 lat – Szkoła Podstawowa w Śmiarach – opiekun Małgorzata Jasińska
Kinga Szczepańska 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach – opiekun Anna Wyrębiak
Klaudia Kowalewska 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Jakub Szczygielski 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Anna Kuśmierz 10 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Klaudia Jurkowska 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Oliwia Bogusz 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
W kategorii gimnazjum nagrody otrzymali
Samanta Oleba 15 lat – Publiczne Gimnazjum w Pilawie – opiekun Agata Nikse
Michał Szczypek 15 lat – Publiczne Gimnazjum w Woli Rębkowskiej – opiekun Anna Piotrowska – Pyra
Łukasz Mironiuk 14 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Kacper Nadolny 13 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Barbara Karwowska
W kategorii gimnazjum wyróżnienia otrzymali
Gabriela Guz 14 lat – Zespół Szkół w Poizdowie – opiekun Joanna Kołaczyńska
Natalia Bębnowska 14 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Natalia Jacak 15 lat – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim – opiekun Bożena Majewska
Magdalena Cizio 13 lat – Publiczne Gimnazjum w Wodyniach – opiekun Stanisława Urbanek
Ponadto udziałem w wystawie zostali uhonorowani następujący autorzy:
Katarzyna Batyra – Wiatr 9 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Małgorzata Tabara
Julia Gnatowicz 9 lat - Szkoła Podstawowa w Połoskach - opiekun Marta Dawidziuk
Igor Stradczuk 10 lat - Szkoła Podstawowa w Połoskach - opiekun Marta Dawidziuk
Jacek Szostak 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Amelia Paciorek 10 lat - Szkoła Podstawowa w Śmiarach – opiekun Małgorzata Jasińska
Mateusz Zabłocki 9 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Małgorzata Tabara
Jagoda Zakrzewska 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Piotr Kuśmierz 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Maja Bielecka 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Mateusz Goławski 8 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Dominika Ostrzyżek 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Hubert Grodzicki 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Arkadiusz Domijański 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Jakub Szczygielski 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Anna Lenard lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Kamil Paszkowski 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Łucja Paćko 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Bartłomiej Karczewski 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie-opiekun Danuta Przysiadka
Michał Rybka 10 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Patryk Próchniewicz 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Mateusz Osiak 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie -opiekun Danuta Przysiadka
Piotr Próchniewicz 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Konrad Jachimiuk 11 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Amelia Grela 12 lat - Zespół Szkół w Woli Uhruskiej -opiekun Marzena Antoniuk
Natalia Skowron 11 lat – Zespół Placówek Oświatowych w Borkach – opiekun Jadwiga Suska
Jakub Niewęgłowski 11 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Krystian Wierzchowski 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Weronika Jurkowska 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Katarzyna Izdebska 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Paulina Cieślak 12 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Emilia Niebrzegowska 11 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Nikola Łączek lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Danuta Przysiadka
Sandra Wróbel 14 lat – Publiczne Gimnazjum w Dębowicy – opiekun Anna Mikołajewska
Maria Matejuk 15 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Anna Goławska 15 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Natalia Siudyła 15 lat - Zespół Szkół w Białce - opiekun Grażyna Hankiewicz
Katarzyna Rękawek 16 lat - Publiczne Gimnazjum w Woli Rębkowskiej – opiekun Anna Piotrowska – Pyra
Julia Raczyńska 14 lat - Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie - opiekun Barbara Karwowska
Komisja gratuluje laureatom i ich opiekunom artystycznym. W imieniu organizatorów i Jury dziękuje serdecznie szkołom im. Jana Pawła II z Diecezji Siedleckiej za udział w konkursie i tak liczne przybycie na rozstrzygnięcie konkursu. Zapraszamy do jego kolejnej edycji.
Barbara Murawka
GOK Ulan
EŁ