R E K L A M A




Ż Y C Z E N I A

Jeśli twoja przeglądarka nie akceptuje polecenia Object, wczytaj ten dokument

ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łosice: Uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych
2016-03-01 18:22:03 Artykuł czytany 1513 razy


Od 2011 roku 1 marca, jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Łosicach uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego odbyły się 29 lutego.


Z tej okazji zorganizowano spotkania dla młodzieży szkolnej z historykiem IPN Mariuszem Bechtą i wydawcą Adamem Borowskim.

Wieczorem odprawiono Mszę św. w kościele św. Zygmunta, której przewodniczył ks. Daniel Struczyk, kapelan organizacji militarnej „Strzelec”. W Łosickim Domu Kultury otwarto wystawę zatytułowaną „Tropem Wilczym” oraz wyemitowano film poświęcony kapitanowi WP/AK Władysławowi Łukasiukowi ps. Młot.

Zebrani wysłuchali też prelekcji Adama Borowskiego, w której opisał sylwetki i losy wybranych żołnierzy wyklętych oraz cały kontekst funkcjonowania antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały zorganizowane w Łosicach po raz pierwszy. Odbyły się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Wydarzenie zorganizował burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury.

Gościem honorowym uroczystości był major Tadeusz Sobieszczak ps. Dudek. Uczestniczył w niej też poseł na sejm RP Daniel Milewski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych z powiatu łosickiego, księży i lokalnych działaczy.




Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


DK/Łosice/ EŁ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Dorota Kalinowska
tel. 500 105 909
losice@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • enigma
    2016-03-05 12:33:12

    arrow

    "bebek" to pewnie taki szyfr, który należy odczytywać: "SbeUbek" i wszystko staj się jasne.

  • IGA
    2016-03-04 18:44:48

    arrow

    Ja wiem komu mam dziękować, ciebie nie zamierzam pytac! Pomyliło ci się, żle przeczytałeś! Ja nie popieram partii, tylko właściwych dla Polski ludzi, mogą być nawet z różnych opcji. I nie rób tu żadnych podtekstów!

  • bebek
    2016-03-04 13:53:09

    arrow

    Świadkowie tamtych wydarzeń, zupełnie inaczej relacjonują to bohaterstwo... . Dotrzyjcie do nich i spytajcie jak to naprawdę było?,

  • oj Iga
    2016-03-04 11:13:48

    arrow

    Ty BOGU nie dziekuj za taka Polske to twoja i tobie podobnym zasluga,Poki co to BOG JEDEN NIE POPIERA ZADNEJ PARTII I NIECH TAK POZOSTANIE.

  • IGA
    2016-03-03 23:00:48

    arrow

    Wiesz co ci powiem "ktosiu"! Nie wiesz jeszcze? Polska nareszcie zmierza w `jedynym słusznym kierunku !!! Aby tak dalej. Chcemy mieć polską Polskę, a nie zaKODowaną! Dzięki Bogu za taki właśnie Rząd, za tych ludzi.

  • TAKI KTOŚ
    2016-03-02 19:08:05

    arrow

    KTOŚ TAKI-DO CIEBIE!

  • ktoś taki
    2016-03-02 12:54:04

    arrow

    POLSKO DOKĄD ZMIERZASZ ?????

  • Ola
    2016-03-01 20:06:36

    arrow

    Wielki Szacunek dla PANA TADEUSZA SOBIESZCZAKA TERAZ JUZ TAKICH LUDZI malo oj malo.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




REKLAMA
foto

Świąteczne karty podarunkowe
2016-11-30 12:51:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Szukasz pomysłu na prezent? Podaruj swoim bliskim zdrowie, ruch i aktywnie spędzony czas – skorzystaj z oferty świątecznych kart podarunkowych Agencji Rozwoju Miasta Siedlce!

więcej »

Łosice

w lewoGrudzień 2016w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁOSICE, 03.12 16:30

Wernisaż wystawy Artura Bieńkowskiego w Łosickim Domu Kultury

więcej »
4

ŁOSICE, 04.12

W niedzielę druga runda PLPR

więcej »
5

ŁOSICE, 05.12 17:30

Spotkanie z dziennikarzem śledczym – Wojciechem Sumińskim /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje